Artık Son Dediğim Noktadayım!

Yazar Hakkında

  • İsim: Gökhan
  • Yaş: 30
  • Şehir/Ülke: Kahramanmaraş / Türkiye
  • Meslek: Kamu Personeli
  • Kaybedilen Miktar: 150.000 ₺
  • Kaybedilen Zaman: 3 – 5 Yıl
  • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Kredi Kartları, Krediler
  • An İtibariyle Kalan Borç: 150.000 ₺

Merhabalar ben Gökhan yaşım 30 ve kamu personeliyim. Benim hikayemde herkes gibi 2013 yıllarında iddaa ile başladı. Önce 2-3 TL’lik kuponlar ile daha sonrasında mesleğe başladığım 2019 senesinde çalıştığım iş yerindeki bir arkadaşımın online sanal maçlar oynadığını ve para kazandığını gördüğüm zaman tüm hayatım alt üst oldu. Keşke o kişiyle arkadaşlık dahi etmeseydim. Bu arkadaşı gördükten sonra şeytan dürttü ve 100 lira yatırdım. Bu 100 lirayı 1000 lirayla çıktım ve 1 sene kadar böyle irili ufaklı miktarla devam etti.

2020 senesinde evlendim ve bu süre zarfında hiç oynamadım. Daha sonrasında ikiz çocuklarım dünyaya geldi ve eşimin hamilelik sürecinde sürekli sağlık yönünden çıkıyordu biz mecburen özel doktora gidiyorduk ve özele gittiğimiz için ciddi paralar ödemek zorunda kaldım. İşte asıl illete bulaştığım nokta burası oldu. Maaşım yetmiyor ve sürekli hastane masrafları beni aşıyordu ve para bulmam gerekiyordu. Çünkü sürekli gider ve artık yetişemiyordum.

Şeytan dürttü yine hesaba para yükledim ve neredeyse maaşım kadar bir miktar kazanmıştım. İşte o an hep kazanacakmış hissi beynime girdi. Ne zaman dara düşsem aklımda illete girer yine toparlarım diyordum ve süreç böyle devam etti. İkiz çocuklarım dünyaya geldi ve bir süre hiç aklıma gelmedi. Çünkü işten eve geldiğimde eşime yardımcı oluyordum aklıma bile gelmiyordu. Daha sonrasında malum 2023 senesindeki depreme yakalandık çok şükür sağ salim ailemle kurtulduk. Evimiz ağır hasarlı olduğu için eşimi memleketten ev tuttum. Ben o süre zarfında iş yerinde kalıyordum ve akşamları sürekli boş kaldığım için can sıkıntısından hesaba para atıp rulet vs. oynuyordum.

1 hafta içerisinde güzel paralar kazanıyordum. Parayı çekip 1-2 saat sonra tekrar yarısını yatırıyor kaybedip “nasıl olsa o da kar” deyip diğer yarısını da yatırıyordum. 10 dakika içinde tüm kazandığımı veriyordum. Maaş yeni yatmış depremden dolayı ve krediler ertelenmişti. Devlet tarafından da yardımlar geliyor diye bu sefer maaştan yatırmaya başladım. Ama 1000 TL 2000 TL kesmiyor rakam 10,000’lere çıkmıştı ve rulet denen illet yüzünden 10.000 TL’yi artık tek spinde basmaya başlamıştım. 1 dk’da para bitmişti. Öyle böyle derken 1 saat içinde 20.000 30.000 kaybetmişim. Bu sefer maaşı kurtarayım derken ertesi gün kredi kartlarını patlattım. Uzun lafın kısası Ağustos 2023 tarihine kadar 100,000 TL’ye yakın kaybım oldu.

Tabi ailemin eşimin haberi yok bu durumdan. Daha sonrasında depremden dolayı tayin istedim ve tayin oldum. Geldiğim şehre ailemi de getirdim. Bir sürü masraf vs. oldu. Depremden önce zaten 100.000 TL borcum vardı. 100.000 TL’de deprem zamanı kaybettiğim miktar eklendi. Peşine ertelenen kredilerde başladı ve ben zorlamaya başladım. Yine bir gün iş yerinde çalışırken aklıma borçlar geldi ve ilk zamanlar kazandığım miktarlar geldi.

O an yine sanki kesin kazanacakmış gibi şeytan dürtüyor ve şeytana yenildim. Maaş yeni yatmış 10.000 TL attım ve kaybettim. Zaten para yok bunu kurtarmam lazım diye bu sefer 20.000 oldu yatırdığım miktar. Bu 20.000’i 50.000 bin yaptım ama çıkmadım. Hırs yaptım; “kazanıyorum şansım yaver gidiyor bak işte zengin olacağım. O zaman bu zaman!” diyerek çıkmadım ve o 50.000 TL’yi de kaybettim. Derken maaştan hiçbir borç ödemeden bana kalan para sadece 10.000 TL’ydi. Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankalar zaten kredi vermiyor, kredi kartları patlamıştı. Eşimin haberi yok kafayı yiyeceğim.

Dünyalar tatlısı kızlarıma bile kızar oldum. Onlarla ilgilenmemeye başladım. Moralim çok bozuk. Eve geldim, eşime “para yok borçları ödeyemiyorum. Çok sıkıştım, bunaldım!” diyorum ama bu illete bulaştığımı söylemiyorum. Deprem zamanı ertelenen kredilerin toplu olarak kesildiğini maaşın yetmediğini diyerek sürekli eşimi kandırıyorum. Eşimde Allah var “öderiz canımız sağ olsun” diyerek hep destek oldu. Bir şekilde o ayı borç harç idare ettik. Diğer ayın 15’i geldiği gibi yine aklımda borçlar ama “bu sefer kontrollü oynayacağım” diye kendime söz vererek hakim olmaya çalıştım. “Bu sefer kazanacağım” dedim ve 20.000 30.000 kar yapıp çıkacağım ne olursa olsun diye kendime şart koymuştum. Maalesef yine kaybettim.

Zaten geçen ayın borçları bide bu ay derken iyice bunalıma girdim. “Yolun sonu artık” dedim. “Ben bu hayatı yaşamayı hak etmiyorum, bu borç ödenmez” deyip akşam eve gittim. Eşimle yine aynı bahaneler ama artık inanası gelmiyor. “Ben intihar edeceğim” deyip evimde bulunan silahı artık mermiyi ağzına verip kafama dayadım. O ara eşim çocuklarla geldi odaya. Elim tetikte “hakkını helal et, ben yapamıyorum, dayanamıyorum” diyerekten artık helallik istedim. Eşimin yanında çocuklar “dur yapma” diye yalvarıyor ben bir anlık çocuklarıma son kez bakarken o boşlukta eşim silahı elimden aldı ve fırlattı.

Ben yapamadım, çocuklarıma kıyamadım yoksa çoktan çekmezdim bu cefayı. Daha sonrasında eşim olayları aileme anlatıyor ve ailem beni arıyor. Ben utancımdan telefonlara bakmıyorum çünkü o tanıdıkları evlatlarını bu şekilde illet bağımlısı olduklarını bilmiyorlardı ama şüpheleri vardı. Ardından o yaşadığımız intihar olayından sonra annem dayanamadı geldi memleketten. Oturdu konuştu ama ben hala faizler vs. üst üste gelen krediler sıkıştım deyip bahanelerle kumar oynadığımı kumarda kaybettiğimi söyleyemedim. Anneler her türlü şeyi anlar ama evlatları üzülmesin diye bir şey demezler. Derken annem bir miktar borç harç kredi derken borçları biraz azalttım.

300.000 bine yakın olan borcum 175.000 bine düşmüştü. Ben yeminler ettim öyle bir şey yok oynamam vs. gibisine ama ara ara annem eşime nasıl durumları düzeltti mi diye konuşurlardı eşimde bir sıkıntı yok derdi. Ben 1,5 ay kadar oynamadım yıl oldu 2024 Ocak ayı maaşlar zamlı yatacak zam farkı derken zaten borçlarda azaldı deyip yine içime girdi o şeytan ve ben o yeminlerimi bozup yine girdim bu sisteme. Ocak ayında tam tamına 50.000 TL kaybettim. Ne kredi ödedim ne bir şey. Artı olarak anneme borçlandığım miktar vardı ve cebimde sadece kira ve anneme göndereceğim para vardı.

Çok pişmandım. Ne güzel düzelmişti her şey ama artık bağımlıydım. Bunu kabullendim. Bu bir hastalıktı. Şubat ayı geldi. Yine maaş zamanı yine içime bir şeyler geldi. Para yükle, geçen ayın zararını kapat diyordu ve o gün yemin ettim kendime asla oynayacağım. Bu hastalığı nasıl yenerim diye araştırmalara başladım. O an bütün borçlarımı yazdım. Toplam 200.000 TL borcum vardı ve şubat ayında, ocak ayında yatırmadığım kredilerimi kartlarımı ödedim. 1 ay geriden gidiyordum. Şu an mart ayı maaşı alalı 3 gün oldu. Şubat ve mart ayının tüm ödemelerini tek bir ayda yaptım. Cebimde 1000 TL para kaldı ve maaşa 27 gün var.

Anneme olan borcu göndermedim. Velhasıl kelam benim hikayemde böyle. Artık o illetten nefret ediyorum. İyi maaş almama rağmen ne bir arabam ne bir birikimim var. Aileme haram lokma yediriyorum. Kendimi o kadar aciz hissettim ki kendime engel olmak için telefon kilit ekranına çocuklarımın resmini, altına da ailenin ve çocuklarının rızkına haram bulaştırma diye not yazdım. Her telefonu elime aldığımda o yazı geliyor gözümün önüne ve zerre canım çekmiyor artık. Bütün hesaplarımı eşime devrettim. Artık o ilgilenecek ödemlerle.

Benim sizlere tavsiyem kumardan kazandığını sanan kişiler acizdir, yalancıdır! O kişilerle muhatap dahi olmayın. Klişe laf ama kazanan hep kasadır emin olun oynamadığınız her 1 TL bile kârdır. İşte o 1 TL’yi gerçekten kazanan siz oluyorsunuz, bu illet inanın insanı yalnız, aciz, mutsuz birine çeviriyor. Sizlere tavsiyem bu bir hastalıktır ve ben bu hastalığı kazananlardan olmanızı istiyorum.

Bir Yorum

  1. Kardeşim bende 02 mayıs 2024 te 2 macta 240000 tl kaybettim ve bu para 5 yıllık tazminatım maasım ve eşimin ikrameyesi idi hırs yüzünden bu illettem kaybettim persembe gününden beri bu sitedeyim ve kardeslerimin sizin hikayelerinizi okuyorum ve herkesten helallik istiyorum çünkü haram yollarla biz maalesef birbirimizin parasını yiyoruz insallah Allah bizi af eder ve ebediyyen bizi bu illete bulastirmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir