Başlamayın Kendinize Bunu Yapmayın!

Yazar Hakkında

  • İsim: Veli
  • Yaş: 23
  • Şehir/Ülke: Çanakkale / Türkiye
  • Meslek: Müzisyen
  • Kaybedilen Miktar: 140.000 ₺
  • Kaybedilen Zaman: 1 – 3 Yıl
  • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Kredi Kartları, Birikimler
  • An İtibariyle Kalan Borç: 73.000 ₺

Arkadaşlar merhaba. Çok farklı olmasa da benimde hikayem, yaşadıklarımız ve duygularımız aynı. Çok uzatmadan kendi hikayeme giriş yapmak istiyorum. Bir gün kız arkadaşımla muhabbet esnasında kumar mevzusu açıldı. Aslında diğer arkadaşlarımda oynuyor bu laneti ama ben çok umursamıyordum. Ne olduğunu dahi bilmediğim için bana yabancı geliyordu. 1 liranın hesabını yapan birisiydim zamanında yani o kadar çok parama değer verirdim.

Neyse konuşmaların dozu artınca tabi ilgimi çekmeye başlamıştı kumar. Bir gün girdim bir gece bu kızla konuştuktan sonra. 200 TL attım, 600 aldım aviatörden. Sonra birkaç slot derken para bir anda 1200 TL oldu. Parayı alma konusunda şüphelerim vardı ama para yattıktan sonra bu şüphelerin de kırılmasıyla kumar bağımlılığına ilk adımı atmış oldum. Ama nasıl mutluyum. Kaç günlük harçlığım çıkmıştı. Müzisyenim. O zamanlarda tabi para da çok yok derken bu para ilaç gibi gelmişti bana.

Aslına bakarsanız hepimizin ilaç sandığı uyuşturucuymuş! Sahneye gitmediğim günlerde arada girip oynuyordum. Kaybet kazan, kaybet kazan derken ben kredi kartlarımdan avanslar çekmeye başladım. Ne olduğunu anlamadan 10K içeri girmiştim. İnanın haberim bile yok! “Tamam” dedim artık bulaşmam. Aradan zaman geçti derken telefon aldım kendime kredi kartından. O zamanda limitimi 35 bin lira yaptılar. İşte o gün benim bittiğim gün oldu. Parayı taksitli nakit avanstan çekip çekip oynuyordum.

Bu Yazı İlgini Çekebilir: YouTube Casino Kanalları Gerçekleri

Kaybet kazan, kaybet kazan derken bütün borcumu sıfırladım tekrar ama o içimdeki heyecan bitmiyordu. En son borcum yine 40.000 TL’ye dayandı. O zamanlar işsiz kaldım ve bu durumu babama söylemek zorunda kaldım. Babam Allah razı olsun borcumu kapattı ve ben babama o borcu geri ödedim bir şekilde. Ama adam çok üzüldü. Bir işe girdim ve hala da orda çalışıyorum. Kumar oynamaya yeniden başladım ve öyle böyle derken 6 ayda maaşlarımla beraber toplam 140K içeri girmiştim. Nasıl gelişti ve ben ne ara bu seviyeye geldim bilmiyorum.

Bugünden itibaren kumarı bırakıyorum. Çünkü durmazsam daha kötü olacak. Allah’tan bankalar kredi vermiyorlar. Sadece kredi kartlarına borcum var. Bütün sitelerdeki hesaplarımı kapattım. Borçları da günü geldikçe aç susuz kalıp ödeyeceğim. Kumardan kazandığım paralar da hala daha çıkıyor benden. Helalinden yemek içmek gibi olmayacak ben bunu anladım artık. Şu an borcum 73.000 lira. Allah’ın izniyle 6 ayda kapatırım.

6 ay bu şekilde süründükten sonra yepyeni bir hayata başlayacağım. Sizde dua edin. Allah’tan evli değilim, bekarım. Aç susuz gezer bir şekilde öderim. Çoluğum çocuğum bu süreçte yok çok şükür. Cebimde 600 lira var ve maaşa 2 gün kaldı. Demem o ki abilerim, kardeşlerim; verdiklerine aldanmayın! Ben neler neler kazandım ama hani nerede? Hepsini gidip kendi ellerimle geri verdim. Sadece onlardan kazandıklarımı verseydim keşke. Benden misliyle geri aldılar.

Hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Bunlara ben sebep oldum biliyorum. Bırakmazsam eğer bu lanet benim bütün hayatımı bitirecek. Size de söylüyorum ne olur vazgeçin artık oynamayın! Oynamayalım o piçler, bu kahpeler bize o parayı vermeyecekler. Zaten ülke olarak ekonomik anlamda dar boğazdan geçiyoruz. Bir darbe de biz kendimize vurmayalım abilerim. Ben günahlarımın kefareti olarak 73 bin liramı bırakıyorum masada.

Peşine düşersem buradaki birçok insan gibi hem zamanım, hem duygularım hem de aklımın dahi alamayacağı kadar param gidecek. Giden birikimlerimle beraber hiçbir şey benden kıymetli değil. Sizde bırakın! Giden gitsin. Allah bir kapı açar yeter ki siz bırakmak isteyin. Hadi kalın sağlıcakla. Allah yardımcımız olsun abilerim, kardeşlerim.

Güncel Video ve Hikayelerden haberdar olmak için Türkiye’nin İlk ve Tek Anti-Kumar platformu olan www.kumarpismanliktir.com’u aşağıdaki sosyal medya kanallarından da takip edebilirsiniz. Ayrıca sizin de benzer hikayeniz varsa, sizde bu platformda paylaşarak dayanışmaya katkıda bulunabilirsiniz.

İletişim: https://kumarpismanliktir.com/iletisim/

Hikaye Gönder: https://kumarpismanliktir.com/hikaye-gonder/

İllüzyon E-Kitab: https://www.kobo.com/tr/tr/ebook/lluzyon-1

Facebook: https://www.facebook.com/Kumarpismanliktir

Youtube:  https://tr-tr.facebook.com/Kumarpismanliktir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir