Ben Nasıl Böyle Bir İnsan Oldum!

Yazar Hakkında

  • İsim: Sefacan
  • Yaş: 26
  • Şehir/Ülke: Adana / Türkiye
  • Meslek: Memur
  • Kaybedilen Miktar: 1.000.000 ₺
  • Kaybedilen Zaman: 3 – 5 Yıl
  • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Kredi Kartları, Krediler. Alie Desteği
  • An İtibariyle Kalan Borç: 240.000 ₺

Merhabalar ben Sefa can. 26 yaşında Adana’da yaşıyorum. Maddi durumu çok iyi olmayan mütevazi bir ailenin iki erkek çocuğundan biriyim. Kumara başlama zamanım tam olarak 2013 – 14 yılları arasında gerçekleşti. Abimin oynadığı iddaa denilen bahis kumarından etkilendim. Çok olmasa da arada sırada oynuyordum. Yıllar geçtikçe ben olayı abartmaya başladım üniversitede. KYK parası gidiyor falan. Neyse üniversite bitti ve ben memur oldum. O arada maaşım 7500 – 4500 arasında bir yerdeydi.

2021 – 22 yıllarında artık maaş geldiği gibi buraya gidiyordu. NBA maçları vs. derken para 2 günde hiç oluyordu. Tabi kayıplardan dolayı kredimi ödeyemediğimden ikinci bir kredi daha çektim ve onu da iddiaya basıp bitirdim. Ek hesap ve çektiğim krediyi de patlattım. Aslında o aralar çok borcum yoktu. Çektiğim kredi diğer krediyi dönderiyordu ve ben zor durumda değildim. Sadece kaybettiğimi kazanma hırsı beni içine çekiyordu. Her defasında baya ağır basıyordu bu duygular ve karşı koyamıyordum.

Herkes gibi aileme intikal etti durum. Babam borçlarımı duyduğunda hemen yardım etti bana. Tarlasını satıp borcumu ödedi. Bir süre (3-5) ay arası hiç iddaa oynamadım. Ben kumarı sadece iddaa zanneden bir adamken slot denilen hayatımı mahveden o baş belası oyunla karşılaştım. Önce verdi ve güzel de verdi. Sağ sola elden aldıklarımı ödedim. Ama artık daha fazla hırslanmıştım. Her elime gelen parayı sweet bonanza denilen slot oyununa basıyorum. Hiç kazanamadım aksine hep kaybettim.

Sadece babam bana verdiği para 400.000 üzerine emekli bir insan. Ben 5 yıllık memurum şu anlık maaşım 54.000 TL Her neyse benim maaş yatıyor ve sadece 2 saat için de bitiyordu. Düşünün para bitiyor ben babamı arıyorum para gönder diye.  Adam sağ olsun aç kalmayayım diye 3-5 atıyor. Ben yemek almıyorum yine slot oyuna basıyorum.

Bu süre zarfında kendimi öyle kaybetmişim ki, para bulmak için kanser mi olmadım, kazamı yapmadım, zehirlendim ameliyat olacağım mı demedim, tefeciye borç var öldürecekler mi demedim. O kadar çok yalan söyledim arkadaşlar, aklımın, mantığımın almadığı şeyler söyledim aileme. Onlarda hep anlamaya çalıştı beni. Hep de yanımda oldular.

En çok üzüldüğümde bu zaten. Babamı ve annemi olmayan bazı yalanlara inandırmak. Neyse işte kız arkadaşım vardı ondan da ayrıldım. Ah güzel sevgilim hiçbir suçu yoktu. Benden kurtulsun hayatına baksın diye ayrıldım. Çok ağladı. Ağladım da ama benden ona yar olmazdı artık. Hayatını mahvederdim. Şimdi aileme de durumu anlattım. Ailemin bana güveni tamamen bitti artık. Para konusunda hala yardımcı oluyorlar ama bazı şeylerin değeri kaybedildikten sonra anlaşılıyor.

Bıraktım diyorum size sadece. Her neresindeyseniz hemen bu işten vazgeçin. Bende şu an yeni kız arkadaşıma tutunuyorum. Ona anlattım ve biliyor her şeyi. Beraber yan yana mücadele vermeye çalışacağız. Arkadaşlar kumarın küçüğü büyüğü olmaz. Kumar ne huzur ne aile ve duygu hiçbir şey bırakmaz. Herkes, bende dahil para, para diye kendimizi yıpratıyoruz. Aile ve huzurun yoksa yaşama nedenin nedir? Para kazanılır bence. Önemli olan başta HUZUR sonra AİLE. Bunlar gidince tekrar gelmesi ya da eskisi tatta olması imkansızdır. Herkese iyi günler diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir