Bırakmak Başarmanın Yarısıdır!

Yazar Hakkında

 • İsim: Mustafa
 • Yaş: 35
 • Nereden: İstanbul / Türkiye
 • Meslek: Güvenlik Görevlisi
 • Kaybedilen Miktar: 300.000+ Lira
 • Kaybedilen Zaman: 10+ Yıl
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Kumar pişmanlıktır!

Herkese merhaba. Benim de ibret olunmasını istediğim bir hikayem var ve sizlerle paylaşmak istiyorum. 22 yaşında askerden geldim. İş arkadaşım at yarışı oynuyordu. Bir gün onu izledim ve para kazandığına şahit oldum. Sonra ‘’bende kazanabilirim’’ dedim kendi kendime ve oynayıp kazandım. İlk kazançlı oyunumdan sonra, rulet, at yarışı, iddaa derken profesyonel bir kumarcı oldum. Yazdıklarımı iyi anlayın tamamen gerçektir.

Borçla evlendim ve sonra ‘’kumar parasıyla borçlarımı hemen öderim, rahat ederim’’ düşüncesi oldu bende. Ama herkesin olduğu gibi benim de hayalini kurduğum o mutlu hayat olmadı. Neler kaybettim anlatayım size;

Sağlığım elimden gitti, babamı kaybettim, sevdiklerim güvenmiyor, kumarcı deyip tiksinerek ve acıyıcı şekilde bakıyorlar. Çok sevdiğim ve gerçekten severek çalıştığım, 10 yıl emek verdiğim işimi kaybettim. Ekmeğe muhtaç oldum. Yine de Rabbim yardım etti. Bir gece silahı ağzıma soktum çünkü borçtan nefes alamıyordum.

Kanser şüphesi ile tedavi gördüm. Aşırı stresten birçok operasyonlar geçirdim. Stres yüzünden karnımda bir şiş belirdi ve tedavisi yok. Ölene kadar böyle olacak dedi doktor. Velhasıl silahı ağzıma dayadığım gece son kez kızıma ve eşime dokunmak istedim.

Kızımı kokladım ve silahı elimden attım eşime sarıldım olayı anlattım sabaha kadar ağladık. O gece ablam beni rüyasında gördü ve sabahın ilk saatlerinde beni aradı yurt dışında ablam. ‘’Seni çok kötü gördüm, sen ne haldesin’’ diye sordu. Durumu anlattım her şeyiyle ve bana para gönderdi. Borçlarımı ödedim. 3 ay kendimi tutabildim sonra yine devam. Çok kazandım kazandıkça daha büyük oynamaya başladım.

Daha büyük kaybettim daha büyük borç yaptım maaşıma haciz geldi ve rahmetli babama olayı açtım bana başkasından borç alarak borcumu kapattı ve yine bırakamadım. Babam kanser hastalığına yakalandı ölümünden 2 hafta önce onu alıp dışarı çıkardım gitmek isteyip gidemediği yerlere götürmek istedim.

Çok hastaydı ve arabada bana şöyle dedi; ‘’oğlum, senin yüzünden bu haldeyim’’ ona bakıp; ‘’baba lütfen deme böyle’’ dedim ve ikimizin de gözünden yaşlar döküldü. Bana bakıp; ‘’hakkım helaldir sana, üzülme!’’ dedi. O anda yıkıldım kaldım ve babamı 2 hafta sonra kaybettim! Gerçekten ara verdim oynamadım ve tekrar yine başladım.

Babamı rüyamda gördüm, bana; ‘’oğlum elini ver çıkaracağım seni o yılanların içinden’’ deyip elimi tuttu ve yine olmadı bugün 15 bin kredi çektim ve onu da kaybettim. Sonra kumar pişmanlığı videolarını izledim. Kumardan kurtulmak için her şeyi yapacağım ve hiç olmadığım kadar kararlıyım. Yıllar sonra bu siteye gelip, buradaki yazımı okuyacağım. Başarmış biri olarak! Hoşçakalın!

2 Yorumlar

 1. Mustafa merhaba,
  İlk defa bir makale editlerken gözyaşlarına boğuldum. Bütün samimiyetimle söylüyorum sana hem kızgın hem de üzgünüm. Can alıcı o kadar ciddi noktalar var ki yazında, bu seviyeye gelip devam ettiğin için sana öfkemi gizleyemeyeceğim.
  Kumara başlamaya çalışan ve bir umut içinde olan insanların kesinlikle okuması gereken bir yazı olduğuna inanıyorum. Hayata 1 kere geliyorsunuz ve onu nasıl yönlendirirseniz, o şekilde sonuçlarını bir ömür yaşarsınız! Bazı hatalar vardır telafisi ve götürdükleri gerçekten çok ağır hatalardır!
  Gene söylüyorum, kumar bu dünyada bir insanın başına gelebilecek en kötü hadisedir! Hayatını, duyularını, onurunu, yaşama sevincini, aklına ne geliyorsa, seninle beraber götürdüğü insanlarda dahil her şeyini alır! Biraz keyif almak için veya ev kiramı çıkarayım, yan gelir yapayım veya zengin olayım gibi düşünceler, şu anda yaşadığınız durumdan bile daha beter hale sokar size!
  Kumarın güldürdüğü kimse yok tıpkı diğer hikayelerdeki gibi. Bu hikâye de beni çok etkiledi. Gerçekten hayattaki en güzel şey aileniz ve sevdiklerinizle yaşamak. Kıymetini bilin. Fazla paranın hiç kimseye bir karı yoktur. Hayatta yaşayacağınız şeyler sınırlıdır ama bir BABA veya ANNE gidince, hayatın o soğuk tokadını yüzünüzde hissedince anlıyorsunuz her şeyi!
  Umarım hedefinde kararlısındır ve bu defa yapabileceğine inanıyorum. Kendine iyi bak!

  • Cok teşekkür ediyorum artık spora başladım bis vakitlerimi esim ve çocuğuma ayırıyorum bahis geçen her ortamdan kaçıyorum evimin altında iddaa bayii var gözümü kapatarak eve giriyorum ve babamın resmini salona astim ona her baktığımda bu kumardan nefret ediyorum kalın sağlıcakla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir