Erkek Arkadaş Kurbanı!

Yazar Hakkında

 • İsim: Serap
 • Yaş: 25
 • Şehir/Ülke: İstanbul / Türkiye
 • Meslek: Satış Uzmanı
 • Kaybedilen Miktar: 100.000 ₺
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3 Yıl
 • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Birikimlerim, Krediler, Kredi Kartları
 • An İtibariyle Kalan Borç: 70.000 ₺

Herkese merhaba. Bu siteyi bugün keşfettim ve hikayeleri okuduğumda anladım ki kumar oynayan herkesin sonu aynı. Kumarda her şeyimizi kaybediyoruz ve kumar hep bir şekilde kazanıyor. Her ne kadar bugün son desekte bir şekilde bizi içine çekmeyi başarıyor. Benim hikayem şöyle başladı. Yaklaşık 4 ay önce erkek arkadaşım sürekli telefonla ilgileniyor ve bana asla odaklanamıyordu. Bunun yanında değişen ruh halleri de vardı. Bazen çok iyi bazen de çok kötü ve agresifti.

Bende bu durumdan sıkılıp ondan uzaklaşmaya başladım. Sonra bir gün bana telefon açtı, inanılmaz sevinçliydi. “Aşkım 20 bin kazandım!” dedi. Yanına gittim bana anlattı olayı. “Bu sadece bir oyun!” dedi. Sweet bonanza oynuyordu. Sonra o gün bana; “bak korkmana gerek yok. Kötü bir şey değil. Sadece 200 300 TL atıyorum ama güzel paralar geliyor. Ama bu 20 binden sonra söz bir daha oynamam!” dedi. Bana birde hediye almıştı. Sonra barıştık.

Ertesi gün işyerinde onda görmüş olduğum siteye bir bakayım dedim. O kadar anlamıyorum ki; “bu ne ya! Ne kadar saçma!” dedim kendi kendime ve çıktım. Sonra erkek arkadaşım bana; “Hadi sende 100 TL dene. Oyun işte korkma!” gibi şeyler söyledi. 100 TL ile yanlışlıkla farm attım ve 32 bin gelmişti. Neyse uzatmayayım. Parayı çektim, bir sürü şey aldım ve erkek arkadaşıma da 10 bin tl verdim derken kalan bakiyeyle de sürekli denedim. Yani kardan oynadım ve bu yüzden çok umurumda değildi.

Tabi o hafta içinde kaybetmeye başladım. Sonra maaşımla denedim, gitti. Hırs yaptım maaşımı geri almak için ve gidip kredi çektim. Oda gitti ve sonrasında toplamda 20 bin zararım oldu. Erkek arkadaşımda bende batmaya başladık. Çok yıprandık ve kavgalar ettik. Nihayetinde ayrıldık. O bir şekilde ailesi zengin olduğu için kendini kurtardı ama beni borç içinde kumar psikolojisiyle 2 hafta yalnız bıraktı. O boşlukta maalesef tekrar sardım kumara. Önce verdi ve direk kredimi kapattım. 10 bin, sonra almaya başlayınca kredi kartı limitimi yükseltip devem ettim. 1 ay sonunda da 40 bin borcum oldu.

Sonra bundan 2 hafta öncesine kadar verip almalarından hırs olup bir 40 bin daha kaybettim. Toplam borcum 80 bini buldu. Tabi borç dışında birikimlerim de gitmişti. Zararım aslında 100 bin olabilir. Artık kendimi tutabiliyorum. Tam 1 sene borç ödeyeceğim hem birikimim gitti hem borca girdim ama yapacak bir şey yok. Geçecek bitecek bana çok büyük ders oldu. 2 senelik ilişkimiz bitti. İyi ki de bitti. İnsanlarla paylaşmaktan utanıyorum artık. Eskisi gibi arkadaşlarımla gezip istediğimi alıp istediğim şeyi yapamayacağım.

Maaşım 10 bin ve bu borç ödeme serüvenim yaklaşık 8 ila 12 ay sürecek. Çok ağladım daha dün bile çok kötüydüm ama bu sadece aptallığımdan. Ders almam için dibin dibini görmem lazımdı. Arkadaşlar kumar kesinlikle oynamayın! Sonu hep aynı. Yitirilen hayatlar, kayıplar, borçlar ve daha neler neler. Yanınızda biri muhabbetini dahi ederse; “yanımda konuşmayın!” deyin. Etkilenmeyin, inanmayın. Ben çok pişmanım. Umarım ileride iyi bir konuma gelip yaşanılanlara “kötü tecrübe” deyip iyi bir hayat yaşarım. Umarım kumar belasına düşmüş herkes için bu böyle olur. Unutmayın kumarın şakası yok ve size verdiğinin fazlasını alır, uzak durun!

2 Yorumlar

 1. Merhaba Serap hanım inşallah bir daha oynamazsın yoksa benim gibi en beterini yaşarsın bu illet yüzünden 3 ay boyunca kredilerimi ödeyemedim ilerleyen zaman icralık olacağım artık sokakta yaşayacağım. Borç bir şekilde kapanır ama oynamazsan. Bu illet hayatımı maafeeti düşmanımın başına bile vermesin.

 2. Serap merhaba,

  Türkiye’de kumar sadece erkekler tarafından oynanmıyor maalesef. Ama kadınlar bu işin çokta faza içinde değiller. Toplumun yapısıyla alakalı bir şey aslında bu. Maalesef sende gene bir kumar reklamıyla hayatının daha baharında bu lanet deneyimi yaşamışsın. Kumarı arkadaşına gösteren ve küçücük beyniyle hava attığını sanan beyinsizler aslında kumarın bedava reklamını yapıp karşısındakine nasıl bir etki yaratacağının bile farkında değiller. Bunu sadece sende değil binlerce kişide gördüm.

  Kumara teşvikle intihar noktasına geleni gördüm. Bu konunun üzerinde çok durum. Bu düpe düz kumar reklamını bedava ve gönüllü yapmaktır. Adamlar hem paralarınızı sömürüyor hem de bedava reklam yaptırıyor. Yapmayın! Kimsenin para kazandığı yok. Serap gibi niceleri, başta 10 bin 30 bin alırlar ama nihai sonuca bakın! Bu sistem böyle adamı felç eder. İnan bana dibi görmeden de çıkarmaz kolay kolay. Hayatınızın içine etmeyin daha fazla. Uykudasınız. Uyanın yoksa yarın bugünleri de mumla arar olursunuz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir