Gençliğimi Yaktın Kumar!

Yazar Hakkında

 • İsim: Umut
 • Yaş: 21
 • Nereden: Adana / Türkiye
 • Meslek: Kimya Mühendisi
 • Kaybedilen Miktar: 10.000+ ₺
 • Kaybedilen Zaman: 10+ Yıl
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Dünyaya bir daha gelsem, yapmayacağım tek şey kumar oynamaktır!

Daha ilk okul yıllarındayken abimin bir arkadaşıyla tanıştım. İddaa oynuyordu. Abimle bana güzel paralar kazandığından bahsetti. Bizde denemek için “oynayalım” dedik. Beşiktaş maçı vardı tek maç 3 TL bastım, 6 TL aldım. Tabi daha ilk okul 4. sınıf öğrencisiyim o zamanlar 3 TL büyük para benim günlük harçlığım 1,5 TL idi. En şansız olduğum yer de iddaa bayinin sahibi hiç demedi hey çocuk senin yaşın iddaa oynamak için yeterli değil diye.

Bende 2 günlük harçlığı mı bir saatte kazanınca çok hoşuma gitti. dedim ki, “Vay be! Babamın iki günde verdiği parayı bir saatte kazandım. Ne büyük adamım ben!” falan diye düşündüm. Tabi çocuk aklı. İlk kupon gelince sandım ki bundan sonra ki yapacağım bütün kuponlar gelecek. Sonra sürekli oynamaya başladım. Tabi oynadıkça kaybettim sürekli “kaybettiğim parayı kurtarayım” derken daha çok kaybettim. Sonra orta okula geçtim. Bu sefer artık 2 – 3 değil 5 TL ile oynamaya başladım. Sonra liseye geçtim ve 10 TL ile oynamaya başladım.

Tabi bu sürede zarar sürekli artıyor. Lisedeyken bir hocayla tanıştım etütten. İllegal bahis sitelerinde acayip para kazandığından bahsetti. “Bana 500 lira ver, sana 4 – 5 bin yapar geri veririm!” dedi. Tabi lise öğrencisiyim ve bahsettiği rakam benim için deli para. Hemen kuzene bahsettim bu durumdan. Dedim “yarı yarıya koyalım, kârı bölüşürüz!” Parayı yarı yarıya ayarlayıp hocaya verdik. Hoca ertesi gün geldi dedi ki; “parayı Başakşehir’e bastım maalesef yattı!” Tabi bu durum benim baya içime oturdu.

Çünkü hem kuzenim benim yüzünden parasından oldu, hem de ben paramdan oldum! Tabi o zamanlar 250 lira büyük para lise öğrencisi için. 250 TL asgari ücret gibi bir şey. Hal böyle olunca bende hırs yaptım. 2 oran çıkarıp cebimdeki son 50 TL’yi bastım, kazandım ve para 100 lira oldu. İlk defa o zaman 50 TL basmıştım. Kupon gelince dedim ki “lan biz malmışız. 2 TL’ye 100 TL veren kupon yapıyoruz, cepteki de gidiyor. Bari yüksek basalım düşük orana kazanalım.” Art arda bu şekilde 5 defa kazandım ve kendi paramı kurtardım. Sonra tabi baktım kazanıyorum bu taktikle oynamaya devam ettim.

E tabi her zaman kazanacaksın diye bir şey yok. Bu ihtimal oran 1.01 bile olsa yok! Doğal olarak kazandığım paranın da hepsi gitti. “Bırakacağım!” dedim kendi kendime. Sonra bizim kuzenin arkadaşı “kripto” diye bir şeyden bahsetti. Tabi şimdi kumarı da yeni bırakmışım, oyalanacak bir şey lazım. Hemen 500 TL gönderdim ve bende kripto para aldım. Baktım bu işin heyecanı bana göre olmadığını fark ettim. Otur bekle insin veya çıksın gibi saçma sapan bir sistem gibi geldi bana.  Tekrar İddaa’ya döndüm. “Biraz oynarım, zaman geçer!” derken iddaa ’da 300 TL kaybettim.

Tabi o zamanlar 300 TL iyi para. 300 TL’yi kurtarmak için çalışmaya başladım. “Bu meblayı kurtaracağım” diye diye son bir yılda bir baktım 5 bin lira kaybetmişim. Boynu bükük bir şekilde hüsranla bitirdim bu macerayı. Sanırım ben kumara dünya da en genç başlayan insanım. Benim kumar maceram henüz 10 yaşında iken başladı. Burada benden büyük abilerim veya benimle yaşıt genç kardeşlerim var. Buradan kumar oynayan insanlara seslenmek istiyorum.

Bu işten derhal vazgeçin. Hiçbir zaman kaybettiğiniz paraları kurtaramayacaksınız! Çünkü sistem bunun üzerine kurulu. Orda kısır bir döngü var. Ben 11 yıldır kurtarmaya çalışıyorum hep daha fazla kaybediyorum bıraktım tövbe ettim. Bir hata yaptım ve bedelini de paramla ödedim ama şanslıyım. Sağlığımla veya hayatımla ödemedim çünkü. Ama siz devam edersiniz sağlığınızla hayatınızla ödeyeceksiniz çünkü bu yolun başka kapısı yok.

3 Yorumlar

 1. 10 bin kayipla genclik yakıyosan biz napalim kardes

 2. Umut merhaba,
  Gençliğini yediği falan yok kumarın bence çok güzel bir yaşta ve çok mantıklı bir seviyede kendinde çok iyi anlamış bir şekilde kumardan kurtulmaya çalışıyorsun. Gençliğinin en güzel yılındasın. Emin ol 30 yaşına kadar inanılmaz güzel yerlerde bulabilirsin kendini. Kumar kafasıyla devam edersen bir 10 yıl daha o heyecanın kafasına kapılıp daha büyük paralar batırma şansın olduğunu her zaman bil.
  Bu kısır döngü maalesef yutar adamı. O umut her zaman içinde yeşerir ve bir gün kazanacağım mesajıyla kendini yıllarca aldatır, bu kumar çetelerine pervasızca sömürttürürsün. O çıkış yok! Bir gün gerçekten kazansan bile kaybettiğin hayat neşeni yerine getirmek için tekrar kumarda yok olacaksın! Kumar kazansan dahi aynı kapıya çıkan bir bok çukurudur. Kimseye acımaz, duygusu yoktur. Donuna kadar alıp intihara götürür. Yazık etmeyin hayat çok güzel. Ekonomik sıkıntınızı kumarla kapatmaya çalışmak en büyük ahmaklıktır. Kendi ellerinizle kendinizde hastalık başlatmaktır.

  • Haklısın admin bende senin gibi düşünüyorum öncelikle kaybettiklerimizi kabullenip bu illetten kurtulmak lazım sonrasında ise birazcık düşünmek gerekiyor senin dediğin gibi kazansan da kaybetbetsende aynı kapıyı çıkıyor aynı bok çukuruna çıkıyor belki kazanırsın ama sağlık gittikten sonra paran olsa nolur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir