Gidenin Peşinden Gitmeyin!

Yazar Hakkında

 • İsim: Mert
 • Yaş:
 • Şehir/Ülke: İstanbul / Türkiye
 • Meslek: Esnaf
 • Kaybedilen Miktar: 2.200.000 ₺
 • Kaybedilen Zaman: 10+ Yıl
 • Kumar Borcunun Kaynağı: Bütün kazançlarım
 • An İtibariyle Kalan Borç: 0

Merhaba 34 yaşındayım ve 3 çocuk babasıyım. Yetim büyüdüm ve maddi durumumuz hiç yoktu. Amcaların ve çevredeki insanların zekat ve para yardımıyla geçimizi yapıyorduk. Biz 3 erkek kardeşiz. Büyüdükten sonra abim memur oldu, kardeşim de ticaret yapıyor. Bende esnaflık yapıyorum. İddaa ile tanışmam 2010 yılında askerden geldikten sonra oldu ve 100 lira 250 lira tek maçlara oynuyordum. Hem kazanıp hem kaybediyordum. Kaybedince hırs yapıp gidenleri çıkarmaya çalışıyordum derken daha da kaybediyordum.

O zaman işsiz parasız 18 bin TL borcum oldu ve çıkmaza girmiştim. Para istenilecek her yerden istedim artık para bulacak yerde yoktu. Konuyu akrabama açtım ama yardım etmedi. Aileme açtım “gece gündüz çalış öde” dedi. O zaman mecburen bıraktım ve işe girdim. Çalıştığım iş yerinde kasaya bakıyordum. 100, 200 TL çalıp haftalığımla ekleyip borç ödüyordum. Borcum çabuk bitti ve artık sadece cebimde para olunca oynuyordum. Borcun ne kadar kötü olduğunu artık biliyordum ve kimsenin yardım etmemesi de ne olursa borca girmemem gerektiğini öğretti.

“Sadece param olunca oynarım!” dedim ve bu şekilde sadece kendi paramla 1 yıl oynadım ama artık çok sıkılmıştım. Kafam hep maçlarda gece gündüz hayatim sadece maç kızlardan başka bir şey değildi. En sonunda Ramazan ayında tövbe edip bıraktım. 2014 yılına kadar hiç oynamadım. Namazımda niyazımdaydım ve Kur-anı Kerim okuyordum. Artık hayallerim sonsuz ve güzeldi yaratılış gayreti hayatın anlamı vardı. Sadece Allah’ın rızasını istiyordum ve benim bile hayal edemediğim yerlere gelmiştim. Huzur, mutluluk, hayat güzeldi. Hatta ölümden sonraki hayat bana çok güzel geliyordu.

Kur-anı dinledikçe huzur buluyordum. Gecem gündüzüm süperdi. Bu arada para biriktirmiştim ve nişanladım. Çalıştığım işyerinden çıktım ve kendime iş yeri açtım. Bütün haramlardan nefret ediyordum. Hep tövbe ediyordum geçmişimdeki hatalarım için. Evlendim ve çocuğum oldu. Ben hala namazımda niyazımda ve işimdeydim. Yeni ve ilk defa açtığım işyerinde işler istediğim gibi gitmedi. Ne zarar ne kar vardı. Kiramızda dolar olduğu için o iş yerini kapattık, başka iş yeri açtık. Yeni iş yerimizde işler Elhamdülillah hayalimizin de ötesindeydi. Çok güzel para kazandık ve hemen ev aldım İstanbul’da. Üstüne son model araba aldım ve memlekette büyük bir arsa aldım.

Param birikmişti ve 2. iş yerini açtık. 2. işyerinde işler daha da güzel gitti. Artık biliyorduk yolunuz Allah yolu olduğu için rahmet yağıyordu bize. Her şey çok güzeldi. Yatırımımızı altına yapıyorduk. Koronada işler biraz zayıflasa da zarar yoktu. Memleketteki aldığımız arsaya inşaat yaptım ve İstanbul’daki evi satıp daha güzelini alalım dedik. İstediğimiz evi bulamayınca ben memlekete taşındım. İş yerine de ortak bakıyordum. Memlekette sıkılınca beraber takıldığım bir akrabam bana “Bitcoin al – sat yap, paran var bir şeyler kazanırsın” dedi.

Bende sıkılmıştım bana hesap açtı ve girdim. 15 bin TL kaybettim ve “bu bana göre bir şey değil” deyip sildim. Kaybettiklerim zoruma gidiyordu. “Nasıl ben bu hatayı yaptım” diyerek kendime kızıyordum. Şeytan rahat durur mu? “15 bin tek maça bas al bir daha oynama, tövbe et!” diye düşünceler geldi alkıma. Oda yetmedi “eğer gelmezse 30 bin bas, gene gelmezse bırak, giden gitmiştir, hayatına bak!” diyordum kendi kendime. En sonunda 15 bastım ve gitti. 30 bin bastım oda gitti. Birkaç gün ara verip altın bozup “son kaybettiğim 30 bini çıkaracağım!” dedim ve serüven başladı.

Kazandım kaybettim derken zarar oldu 250 bin. Yine birkaç gün bıraktım ve yine son defa tek maç tek golle çıkarmayı düşündüm. Gidip bir daha altın bozdum. Canlıda 3 maç vardı. 325 bin TL Dk. 76 bir gole girdim olmadı ve öbür 2 maçın 2’sinde de gol oldu. Zarar artık çok büyüdü ve ben hala gidenlerin peşindeydim. Kendi kendime; “3 maç var sadece oynadığım gelmedi, öbür ikisi geldi. Elbet 1 kere tutacak!” deyip yine altın bozdum. Zararım tam 1 Milyon 150 bin lira oldu. Daha önce oynayıp borca girdiğim ve sonucunda da çıkmaza girdiğim günler geliyordu aklıma. Bırakmaya söz verdim. Korona bitti ve İstanbul’a taşındık. Yine işlerimin başına gittim.

İşlerim şükür koronadan sonra iyi gitti ve kaybettiklerimiz rabbim helalinden veriyordu. Ama şeytan dürtü hep giden parayı hesaplayıp duruyorum. “Oynamasam bu kadar param olurdu” gibi. İstanbul’da yine oynayıp zararı 2 trilyon 200 yaptım. En sonunda “gidenler geri gelmeyecek” deyip daha fazla param arabam, işyerim gitmeden kesinlikle bırakmam gerektiğini kafama sokmam lazımdı. Bu vesileyle araştırmalara başladım ve en son bu siteyi gördüm. Hikayeler hep birbirine benziyor. “Benimde hikayemin sonu aynı olmasın. Her şeyim gitmeden bırakacağım!” dedim. 1 aydır oynamıyorum ve beni kumara en çok tetikleyen kayıplarımı unuttum.

Arkadaşlar bir şey fark ettim. Kumar parayı çok çabuk tüketiyor. Milyonlarınızı bir gece de yeme ihtimaliniz var. Ama gerçek bir tövbe ve kalben tevekkül edenler şeytanin bu tuzağında giden paralar, sağlığınız, psikolojinizi unutun. Daha fazlası Allah’ın rahmetinde var. Demek istediğim şeytanin tuzakları Allah’ın rahmetini geçemez. Allah’ın rahmeti her şeyi kuşatır ve kaybedilenler tövbeden sonra katıyla geri gelecektir. Oynamadan kazanılan tek oyun kumardır. Admin İnşAllah paylaşırsın.

12 Yorumlar

 1. Hikayeyi yaşayan.

  Merhaba elhemdülilleh daha oynamadim ve her şey kumara başlamadan öncekinden daha iyi oldu. İnAllah daha da iyi olacak

 2. Bende son 3 ayda 160 bin lira para kaybettim aylık ödemem gereken miktar 15 bin lira benim maaşım 10 bin lira nasıl işin içinden çıkacağım bilmiyorum. Kimseye anlatamıyorum bu durumu çünkü ailemin bana olan güvenini kaybetmek istemiyorum söylesem borcum kapanır ama o cesareti kendimde bulamıyorum. Bırakalı 2 hafta oldu ve artık oynamıyorum içimden gelmiyor biliyorum ki zararın peşinden koşarsam borcum 350 bin lira olacak benim için bahis bitmiştir. Bu borç büyük ihtimalle bana güzel şeylere vesile olacak çünkü şuan çalıştığım iş yerinden ayrılıp ailemden destek alarak kendi işimi kuracağım ve kendi işimin sahibi olacağım inşallah Allah’ta yardım ederse borcumu çok rahat kapatabilirim. Dibe batmadıkca kendine gelemiyorsun ve şuan ben dibin dibindeyim inşallah tekrardan ayağa kalkacağım.

  • Kesinlikle gidenleri tamamen unut benim 15 bin di gidenlere takildim 2.20000 oldu bunlarin peşine gitsem 4.40000 olacak senin 160 bin peşine gitsen 350 olur

  • Merhaba bende aynı durumdayim ne güzel işim gücüm vardı…
   Bitcoin çıktı dediler yatırdım düştü panik oldum sattım geri girdim zararı cikartayim dedim borç bir sürü oldu bı arabam vardı sattım borçlarımı kapattım iyi kötü araba aldım duramadim çıkartırım diye tekrar borca girdim ayldigim maaş 12 bin şuan 100 bine.borcs girdim aileme filan söz vermiştim kimsenin haberi de yok nasıl yapcam nasıl çıkacağım bilmiyorum hiç bulasmasaydim şuan 500-600 bin param olacakti

 3. Bende geçen sene 330 bin tl kaybettim, huzurum psikolojim hiçbirşeyim kalmadı.
  Aileme anlattım destek oldular ve bıraktım, bırakalı 4 ay oluyor.
  Allah kimseyi kumara bulastirmasin

 4. Abi merhaba ben Enes. Youtube da son videona yorum yapmıştım. dediğin tatlı mesajlar iddiayı bırakmama rağmen beni iki kez tekrar iddaya çekmişti. İlk olarak 2021 yılının haziran ayında bırakıp tekrar başlamıştım. Ondan sonra da 1.5 ay önce bırakıp tekrar başlamıştım. Allah seni inandırsın ki o dopaminin insana verdiği oynama dürtüsünü anlatamam. İnsanın içi kıpır kıpır ediyor oynamamak için. En son dopaminin verdiği sarhoşlukla 5 bin lirayı iki günde yok ettim. Durum böyle olunca silkelendim ve sorgulamaya başladım. Şu saatten sonra tek bir kupon dahi yaparsam namerdim. Uzun lafın kısası bu son bırakışım. Son diyorum çünkü o tatlı mesajlar beni dopamin eşliğinde taciz ederken nasıl davranmam gerektiğini öğrendim sayende. Aslında 2021 yılında 5 bin lira zararım varken bırakabilirdim ama dopaminden kaynaklı olduğunu bilmiyordum. Bugün itibariyle 20 bin lira gibi bir kayıpla bu lanet kumarı bırakıyorum. Zarar aklımın ucundan bile geçmiyor buraya yazdığım için yanlış anlaşılmasın. İzlediğim videolarından anladım ki ne kadar fazla zarara odaklanırsak o kadar dibe batıyoruz. Ve bir şey daha fark ettim, sürekli 1.50 orana 100 lira atsak bile 10 maçın 7 sini tutturup 3 ünü bilemesek 50 lira kalıyor bize. yüzde 70 kazanma oranı sürekliliği az olan bir ihtimal ve buradan para kazanılmayacağını son verdiğim örnekle yeni anlamış bulunmaktayım. Yaşım 22 önümüzde dilerim ki uzun yıllar var. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın. Bu arada depremde hayatını kaybedenlere allahtan rahmet, sağ kalanlara ise sabır ve yardım diliyorum. Burayı okuyan kumarbaz olan veya artık olmayan abilerim, depremzedelere yardımlarınızı eksik etmeyin. Hatta ibret bile alabilirsiniz bu üzücü olaydan. Sizler, bizler 300 bin, 400 bin hatta 1 milyon lira zararın peşine düşerken insanlar hayatlarıyla beraber evlerini, arabalarını,eşyalarını hatta ve hatta bunlardan daha da önemlisi canlarını kaybettiler. Bir an için kendinizi bu insanların yerine koyun. Hayatta daha önemli şeyler var, her şey para değil. Maddi veya manevi zararın nereden kime nasıl darbe vuracağı belli olmaz. Umarım insanların bu durumu size ibretlik bir durum olur. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.

  • Güzel dostum çok sevindim derin uykudan uyanmana. Heleki gençsin. Gençliğini bu namussuz düzene kölelik yapıp, illüzyona hizmet ederek geçirme! Hayatını yaşa ki pişman olmayasın. Sizin yaşınız heyecana çok müsait bir yaş ve tehlikeli bir dönem ama bilincinizi açık tutup hayatın güzel renklerine bağlanmanızı öneririm. Bırakın bu sosyal medya akıllı telefonların sizi kontrol etmesine ve yönetmesine izin vermeyin. Orda gördüğünüz hayatların hepsi beyin yıkama amaçlı. Evet yaşayan var bu hayatı ama git bir ona sor gerçekten mutlumu?

   Sevdiklerinize sarılın. Onlarla olun. Eski günlerinizi hatırlayın. Bu hayatta çok daha güzellikler yok olmadan tadını çıkarın. Yarın ne bok olacağını kimse garanti veremez artık.

 5. Kardeşim inşallah birdaha oynamazsin, bu pislikten uzak durursun.
  Incil de çok sevdiğim bir ayet var, aşağıya bırakıyorum

  5 Yaşayışınız para sevgisinden uzak olsun. Sahip olduklarınızla yetinin. Çünkü Tanrı şöyle dedi:
  “Seni asla terk etmeyeceğim,
  Seni asla yüzüstü bırakmayacağım.”
  6 Böylece cesaretle diyoruz ki,
  “Rab benim yardımcımdır, korkmam;
  İnsan bana ne yapabilir?”

 6. Mert merhaba,

  Öncelikle Ülkemizde yaşanan ve herkesi derinden etkilediği gibi beni de sarsan deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah hepsinin yardımcısı olsun. İnanın izlerken kanım dondu, hıçkırıklara boğuldum. Küçücük çocuklar enkaz altından birer birer çıkarılıyor. Ve işin kökü tarafı kış! Onca bina yerle bir oldu nereye gider bunca hayatta kalan insan! Allah’ım sen yardım et gerçekten çok ama çok kötü bir durum. Korkunç bir tablo!

  Sana gelince kardeşim, hikayeni öyle bir soğuk kanlılıkla anlatmışsın ki editlerken ben bir hoplayıp bir zıpladım açıkçası. Korkunç paraları tek maça nasıl bastın onu hala anlamış değilim ama eğer abartmıyorsan bu rakamları, inan senin 2 türlü karakteristik özelliğini anlatmak isterim. Birincisi sende 2 yol var anladığım kadarıyla. Ya helalin peşindesin ya haramın. Ve odaklandığın hangisi ise sonuna kadar layıkıyla yapıyorsun.

  O düşündüğüm dediğin şeylerin hiçbirini sen düşünmüyorsun güzel kardeşim öncelikle bunu anlamanı isterim. Ben bu düşündüğün şeylerin hepsine “TATLI MESAJLAR” diyorum ki siteyi ve YouTube kanalını takip edenler iyi bilir. Bu süreçte hangi mesajlarla karşılaşacağını nasıl hareket edeceğini ve o korkunç boyutta paraları nasıl bir öz güven duygusuyla bastığın anları çok iyi biliyorum. Yıllarca bunu araştırdım ve hala da araştırıyorum.

  İllüzyon kelimse sana şu an garip gelebilir ama şeytanın arkasına saklanmak yerine kendini iyi tanımayı tavsiye ederim. Hurafeleri sevmem ki Yaratanın yüksek kudretine inanırım ki kendinde bunu kanıtlamış birisin. Hırsızlık yapıp, kumar gibi haramdan medet umduğun dönemlerin sonucuyla Allah’ın gazabını, ticaret yapıp, Namazında niyazındayken Yaradan’ın sonsuz cömertliğini de deneyimlemişsin. Sadece bu denklemle bile ne yapman gerektiğini iyi biliyorsun.

  Evet diğer kısmı çok tatlı ama tatlı olan her bok aslında acı senaryoların başlangıcıdır bu dünyada. Film hep aynı, sadece oyuncular değişiyor bu senaryo da. Kumar lanetten de beter bir şeydir. Madem borcun yok seçimin yap bari bundan sonra hayatının garantisini eline al.

  • Merhaba admin dediğim rakamlar gerçek ve ben neden buyuk oynadim kaybediğimi kazanip bir daha oynamak için buyuk oynuyordum 2 aydir oynamiyorum ve rabbim gerçekten giden parayi huzuru guveni geri veriyor. Dürtüler geliyor inşallah oynamiyacam bir daha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir