İbretlik Dedikleri Bu Olsa Gerek!

Yazar Hakkında

 • İsim: Elyasa
 • Yaş: 26
 • Şehir/Ülke: Düzce / Türkiye
 • Meslek: İşçi
 • Kaybedilen Miktar: 700.000 ₺
 • Kaybedilen Zaman: 5 – 7 Yıl
 • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Krediler, Babamın Çektiği Krediler, Kredi Kartları, Araba, Kız kardeşimin Altınları
 • An İtibariyle Kalan Borç: 700.000 ₺

Merhaba arkadaşlar benim olayım canlı casinoda rulet oyunu. O kadar çok şey var ki yazacak umarım okursunuz. Buraya gelip neden yazdığımı da bilmiyorum. Neyse başlayayım. 1996 yılında doğdum. Babamın mesleği gereği çeşitli şehirlerde yaşadım. Doğru dürüst arkadaşım olmadı. Olduysa da yanlış arkadaşlıklar kurdum. Çok yanlış işlere bulaştım kumar haricinde. Ailemin yüzünü kara hep çıkardım.

Babam ailemizi ayakta tutmaya çalışan dev bir çınar. Onu çok seviyorum. Babamdan bahsedecek olursam maddi durumu hep kötüydü ve aç kaldığımız günlerimiz de oldu. Elektriğimiz kesik 1 ay yaşadığımız da oldu. Başımızdan çok şeyler geçti. Neyse ki babam emekli oldu ve memlekete yerleştik. Kendine iyi kötü bir araba ve borcu bitmemiş bir ev aldı. Bense hala aileme zarar veriyorum. Aldığı arabayla kaza yaptım. Çok sert araba kullanan birisiyim. Babam tek kelime edip de kızmadı. Canım babam. Çınarım benim.

Üniversite hayatında tanıştım rulet ile. 100 TL, 200 TL gibi paralarla oynadım borca girdim falan filan baya borca girdim 3 5 Bin TL gibi. Sene 2017 falan. Neyse ben her şeye tövbe ettim. Askere gittim geldim. İş yok güç yok. Bir fabrikaya başvurdum. Köklü bir fabrika ve bayağı dolgun maaşı var. Sözleşmeli olarak işe başladım. Gel zaman git zaman bu arada 4 senelik ilişkim var ailelerimiz tanışma olayları falan oluyor. Tek derdim kadroya kalmak fabrikada. Neyse Allaha şükür kadroya kaldım.

“Dolgun maaş var artık evlenebilirim” diyordum ama maalesef öyle olmadı. E-ticaret işine girdim ve battım. 50 bin TL batırdım kredi kartlarından. İşte hikaye başlıyor arkadaşlar. 2022 Kurban Bayramı arifesi üniversiteye giden amca oğlum geldi ve “denize gideceğiz, yol parasını Ruletten çıkaralım” dedi. “Ben tövbeliyim oynamam. Olmaz, hayır!” derken şeytanın da yardımıyla ikna oldum. 500 TL attık adam başı 250’şer TL. Para 2 bin TL oldu biz çektik parayı ertesi gün denize gidiyoruz.

Durmadık, yolda biraz daha katlayalım derken parayı kaybettik. Neyse denize geldik hava süper insanlar denize giriyor biz de soyunduk sandalyede rulet oynuyor, parayı çıkarmaya çalışıyoruz. Çıkmadı arkadaşlar. Yarım saat denize girdik çıktık geldik eve. Sonra ben kendi şahsıma oynadım ve 2 bin TL kaybettim. Hırs başladı arkadaşlar, üstüne bir 2 bin TL daha gitti. Şimşekler çakıyor beynimde “nasıl kaybederim bu parayı ben!” diye. İş yerinde kadroluyum. Bankalar bu şirkete devlet memuru gözüyle bakıyor. 90 bin TL onaylı kredim var. 45 bin TL krediyi hemen çektim.

Hop hepsi gitti. Üstüne kalanını çekeyim dedim bu sefer 18 Bin TL verdi. Ardından o da gitti. Bu yaşadıklarımın araların da 1, 2 bilemedin 3 gün geçiyor. Bu kısımları geçiştiriyorum. Benim borç birden oldu mu sana 53 bin TL. “Benim maaşım 6 bin TL, kredi ödemeleri de 6 bin TL.” Çılgına döndüm. Üstüne kredi kartlarım da patlamış 50 bin civarı ve asgari ödemeleri geliyor falan. Ulan ben delirdim. Kumar hastasıyım artık. Başka bankadan krediye başvurdum, küfür edeceğim edemiyorum. 80 bin TL kredi verdi bana. Hoop onunda hepsi gitti. Borç oldu 133 bin. Hayırlı işler. Neyse kız kardeşim evlenecek babam da para yok “ne yapacağız ne edeceğiz” konuşuluyor.

Babamla bankaya gittik onun kendi maaş bankasına ona 40 bin TL kredi çıktı. Kardeşimin evlenmesine 1 ay var ve hikayenin devamında anlatacaklarım 1 ay içinde gelişiyor. 20 bin borçlarına dağıttı. dedim “artık duralım baba. 20 bin yetmeyecek zaten düğüne.” Neyse abi ben babamın 20 bin lirasını rulete yatırdım. Size bir şey deyim mi? parayı 10 sefer yerine koydum, 10 sefer de tekrar çekip oynadım. Koyamadığım kaybettiğim zamanlar oldu, arkadaşlarımdan borç aldım 10 bin TL o paralarla da kumar oynadım. Gene katladım babamın parayı ve gene oynadım. Sonunda her zamanki finale geldim ve bütün parayı o masada bıraktım.

Bu sefer bankalar bana kredi vermiyor. Babamın maaşına zam gelmişti. Bende babamın telefonundan 20 bin kredi çektim. Arkadaşlar hep kaybettim direk diyorum ama aralarda hep yüksek meblağlar kazanıyorum, çekiyorum ama tekrar batırıyorum. Hiç borç kapatmadım. Neyse babama çektiğim krediyi de batırdım. Ne yapacağımı bilmiyordum. Babamı kandırdım. “Yatırım yaptığım bir finansman şirketinden araba almak için birikim yapıyordum. Arabayı benim üstüme ver araba alıyormuş gibi yapıp bana verecekleri parayı alalım ve bu parayı da düğünde kullanırız!” bahanesiyle arabayı üzerime geçirttim. Abi cumartesi sabahı işten bir çıktım. Götürdüm arabayı galeriye değeri 150 bin TL olan aracı, 124 bin TL’ye verdim.

Bastım gittim Ankara’ya arkadaşımın yanına pazar akşama kadar bata çıka bata çıka parayı 220 bin TL yaptık. Ama nasıl, bir ara kasa 400 TL’ye kadar indi. Arkadaşın ev 4.kat ve ben atacaktım az kalsın kendimi. Geldim tekrar memlekete gittim arabayı 140’a geri aldım galeriden. Babamın hiçbir şeyden haberi yok, beni arabayla arkadaşın yanına gezmeye gittim biliyor. Pazartesi geldim aldım arabayı cebe 70 bin TL para kaldı. 10 bin falan ezdik. Babamın parayı koydum falan derken. Kalan parayı gene kumarda yedim. Hiç kredi kapatmadım.

Babamın parayı gene attım ve gene batırdım. Bu sefer, “ne yapacağım?” falan derken gittim kız kardeşime durumu farklı olarak anlattım. Ona, “babamın senin düğünün için çektiği krediyi Bitcoin’de batırdım” dedim. Dedim ki enişte bana kredi çeksin. 30 bin TL çekti gönderdi çocuk bana. Babamın parasını yerine koydum kalanıyla da kumar oynadım ve yine gitti. Arkadaşlar ne kadar yüzsüzüm dimi öyle bir anlatıyorum ki. Abi ben çok kötü durumdayım yemin ediyorum dibin dibini gördüm ve bundan artık zevk alıyorum.

Beynim uyuşmuş durumda ve psikolojim darma duman. Her saniye intihar etmeyi düşünüyorum. Devam ediyorum en son oynadığımı kaybettikten sonra babamın parasıyla tekrar oynadım. Biraz kazandım bu defa. Bu arada Ankara’da arkadaşım var. Kazandığımı onunla pavyonlarda karılarla kızlarla eziyorum. Böylesine karaktersiz ezik aşağılık bir insanım. Neyse para bitti babamın para gene yok. “Ne yapacağım” derken artık ben tefeci falan araştırıyorum. Dedim “Babama bir kredi daha çıkar mı? Denedim ve anında 25 bin TL bir kredi daha çıktı. Basarsın rulete parayı yaptım 105 bin TL.

Dedim; “100 bin çekeyim ve babamın kredisini kapatayım. Artık hangi borcu kapatacaksam 5 bini oyna 100’ü çek dedim kendime. 5 bin TL’yi tek sayıya 34’e bastım. Ekran dondu bir şeyler oldu derken ekran bir geldi “180 bin TL kazandınız” yazıyor. Öncesinde 100 bin var kasa oldu 280 bin TL. O an beynimden felç geçiriyordum. Bugüne kadar ki bütün kayıplarımı çıkarmıştım. Tek düşündüğüm oydu. Allah benim belamı versin ki gittim kendime, arkadaşıma İPhone 13 Pro Max aldım sevgilime iPhone 11 aldım. Ankara’da arkadaşla ezdik falan hala 200 bin civarı para var kredilerim falan kapanıyor sözde.

Arkadaşım da kumarbaz başkalarının paralarını yiyip duruyor. Bir gün kaybetmiş beni aradı falan onun hırsıyla ben 100 bin TL’yi batırdım. Üstüne gittim kalan paradan biraz daha batırdım. En sonunda düğün var ya biraz ayırdım mecbur. Eşek kafam bir tane borç ödemedim. En sonunda kardeşimin düğün günü geldi bende kaldı bir miktar para. Babamın parası yerinde duruyor falan. Babam; “Bu para yetmeyecek, krediye başvuralım” dedi. Bende başvurmuş gibi yaptım ve “25 bin çıktı” dedim.

Bendeki paradan ona aktardım kendi kredi çekmiş gibi. Neyse düğün vakti geldi iyice. düğün oldu bitti arkadaşlar. Hep dedim “düğün geçsin, gene arabayı satıp oynayacağım.” Gözlerim kör oldu. Artık kendime diyorum “bunun sonu intihar” falan. Arabayı 120’ye sattım bu sefer. Arkadaşlar 120 bin TL’nin batması 1 saat sürmedi. 1 lira üste çıkmadı para. intihar etmeyi düşünüyorum. Gene arkadaşımın evinde, gene Ankara’dayım. Gözüm kör oldu. kız kardeşimin altınların diktim gözü. Arkadaşım da benimle aynı durumda, o da beni durduramıyor.

“Belki çıkarız, belki çıkarız!” umuduyla zaten eve dönemeyeceğim, araba yok. Aradım kardeşimi dedim “ben kaza yaptım.” Onu kandırıyorum bu sefer altınları bana bozdursun, göndersin diye. İşte böyle kanı bozuk bir insanım ben. Bu oyun beni bu hale getirdi. İbret alın da oynamayın şu lanet oyunu. Dedim “ben kaza yaptım. Hata bende ve sigorta karşılamıyor. Vurduğum araba son model Mercedes acil para lazım” Kardeşimde; “ne kadar lazım?” dedi. “150 bin” dedim.

Ertesi gün kocasına söylemeden tüm altınları bozdurup bana 150 bin TL gönderdi. Kahpenin çocukları 150 bini tamamını bastım rulete bütün para gitti. İntihar edeceğim, koydum kafaya. Arkadaşımda işine gidip geliyor falan topladım çantaları çıktım evden. Karar verdim tek çare her şeyi babama anlatmak. Kardeşime dedim “bizimkilere gelip anlatacağım. Onlara eczaneden sakinleştirici al da ver.” Yaptı kardeşim onu da.

Bu arada evlendiği çocuk Suriye’de görevde o yüzden kardeşim yanımızda kalıyor hala. Neyse geldim aradım babamı. “Baba köye gel, önemli bir şey konuşacağım seninle” dedim. Yüzsüz gibi ağlaya ağlaya her boku anlattım. “Kaza” diyemedim babama Bitcoin’de kaybettim dedim. “Gözümü hırs bürüdü” dedim. Her Boku yüzsüz köpek gibi anlattım. Adamın dünyası yıkıldı. “Canın sağ olsun” dedi benim koca yürekli çınarım. Sövdü, saydı ama elini kaldırmadı. Ne halde olduğumu gördü. Korktu kendime bir şey yapacağım diye.

Yalan makinesine dönüştüm artık. Babam götümü toplamaya çalışıyor ama yapamıyor. Onunda sicilini bozdum bankalar kredi vermiyor. Adam aklını yitirecek. Ve ben şu an her saniye intihar etmeyi düşünüyorum. Hiçbir şey umurumda değil. Geride bırakacaklarım umurumda değil. Üzülecekler biliyorum. Düşünmemeye çalışıyorum olacakları. Tek düşüncem intihar etmek. Kendime ödül vereceğim biliyorum. Arkamda kocaman bir enkaz bırakacağımı biliyorum. Ama düşünmemeye çalışıyorum. Düşündüğüm tek şey intihar etmek.

Bankaları arayıp sordum krediler hayat sigortalı, kredi borçlarım silinecek iş ölürsem. Kardeşime olan altın borcum. Onu da ailemden kalacak mirası o tek başına alır borcum kapanır. Varlığımın kimseye bir faydası yok. Bu bir intihar mektubu falan değil. Neyin içinde olduğumun hikayesidir. Sevgilimin ailesi de nişan için bizi bekliyor. Sanırım mezardan kalkıp gidemem. Affetsinler özellikle 4 senesini çaldığım kadın beni affet. Ne olacak bilmiyorum.

Aklımda tek düşünce var o da ölmek. Kendimi buna odakladım kuruldum. Ne olur ne olmaz bilmiyorum şu anki son durum işe gidip gelen canlı bir cenazeyim. Ve ölmek istiyorum. Herkesi, her şeyi perişan mahvettim. Yüzsüz köpeğin tekiyim. Arkadaşlar benim hikayem bu sizlere tek tavsiyem benden ibret alın ve ne durumda olursanız olun ama gene de bırakın kumarı. Benim gibi olmak istemiyorsanız bırakın. Şu an için aklımdan çıkmayan düşünceyle nefes alıp veriyorum. Kim bilir ne zamana kadar.

14 Yorumlar

 1. Arkadaşlar askerden yeni geldim 2022 eylül ayında geldim bir işe girdim maaşım şu an 15 bin ayda iki pazar dinlenirsem 4 pazar calışırsam 17 bin neyse borçlarımı kapattım işede girince dedim kendime bir motor birde telefon alayım yatırım olur sorumluluk sahibi olayım dedim bireysel ihtiyaç kıredisi çıktı 45000 bin kredi kartı onaylandı 28000 limitli neyse ailemle konuştum böyle böyle yapacam kredi cektiğimin 2 Ci günü dedim 1000 TL bu canlı rulent oynuyum kaybettim o kaybettigim bin teleyi Alacam diye 45 bin gitti kredi kartımın limiti kaldı 6 bin son 6 bini attım 40 bin çektim tekrar 10 bin attim 120 bin yaptım kaybettim herşey gözümün önünde eridi gitti uyuyamıyorum odama kendimi kapatiyorum dedim ben intihar edicem zarar vericem kimseye soyluyemiyorum herkeze yalan söylüyorum ne zamn Alacan motor falan diye soruyorlar şu an hesabımda sıfır var bu arada 15 binde esnek hesabı yedim artık göze aldım kendimi asacam ama Allah korkusundan yapamadım kaç defa denedim en son ablama anlattım bana maddi olarak değil manevi olarak yardım et diye Allah razı olsun konuştuk sohbet ettik yardımcı oldu ben farklı düşündüm şimdi kazanmak için hırs yaptım neyim varsa gitti şimdi borcumu bitirmek için hırs yapıyorum dibi görmeyen zirveye ulaşamaz derler ben dibi gördüm şimdi zirveye cikmayı nasip ederse Allah çıkacam namaz kılmayı bilmiyordum namaz kılmayı öğrendim keşke bu tür şeyleri yaşamadan namaz kilsaydim dua etseydim ama iş isten geçti bu arada bu anlattığım bu ayın başında oldu 10 gün içinde hepsi Allah affetsin güç kuvvet versin ben çalışıp borcumu oducem Allah nasip ederse bu ay maaşım ayın 20siyle 25 sinde maaşım yatacak salak kafam borcum yokken borca girdim şimdi 6 ay her ay 1000 TL ile idare edicem allahdan umut kesilmez dua edin yol yakınken geri dönün Mehmet yıldız var youtubda onu izleyin içiniz rahatlasın ben şimdi ailemin haberi yok sadece ablamın haberi var babamın annemin yüzüne bakamıyorum kendimi odaya kapatıyorum Mehmet yıldızı izliyorum anca öyle kafam rahatliyor şükredin şükredin şükredin

  • Kumar illizyondur, hiç kimse inanmıyır ama kumar oynarken sen olmadığını 120 yaptığında çıkmamandan da anlayabilirsin. Kumar bide onca şeyin üzerine borcuna da sadık olmanı ister. İşte kumar böyle rezil bir rüyadır. Bu rüyadan uyanmaz isen, para bitince ve dibi görünce Mehmet Yıldız, para olunca da Casino kanallarını dinlemeye daha çok devam edersiniz. (Sözüm sana değil dostum alınma sakın genelleme yapıyorum) Avunmak için değil, gerçekler için adım atın. Lakin bu ortamda rahatlamanında bedeli bazen ağır olabiliyor. Allah yardımcınız olsun.

 2. Merhaba 34 yaşindayim ve 3 çocuk babasiyim yetim buyudum ve maddi durumumuz hiç yoktu amcalarin ve çevredeki insanlarin zekat ve para yardimiyla geçimizi yapiyorduk buyudukten sonra 3 erkek kardeşiz abim memur oldu kardeşim ticaret yapiyor bende esnaflik yapiyorum. İddaa ne zaman başladim 2010 askerden geldikten sonra Oynama başladim ve 100 250 tek maçlara oynuyordun hem kazanip hem kaybediyordum kaybedince hirs yapip gidenleri çikarmaya çalişiyordum daha da kaybediyordum o zaman işsiz parasiz 18 bin tl borçum oldu ve çikmaza girmiştim para istenilecek her yerden istedim artik para bulacak yer yoktu konu akraba açtim yardim etmedi aileme açtim gece gunduz çaliş öde dedi o zaman mecburen biraktim ve işe girdim çaliştiğim işte kasaya bakiyordum 100 200 tl çalip haftaliğimla ekleyip borç ödüyordum borçum çabuk bitti ve artik para olunca sadece oynuyordun borçun ne kadar kötü olduğunu artik biliyordum ve kimsenin yardim etmemesi beni artik ne olursa borç girmeyecem diye sadece paran olunca oynarim dedim ole 1 yil oynadim ama artik çok sikilmiştim kafam hep maçlarda gece gunduz hayatin maç kiz başka bişey yok en sonunda ramazan da tövbe edip biraktim 2014 te daha oynamadim namazimda kuran kerim okuyordum artik hayallerim sonsuz ve guzeldi yaratiliş gayeti hayatin anlami vardi artik sadece Allahin rizasi istiyordum benim bile hayal edemediğim yere gelmiştim huzur mutluluk hayat guzel ölümümüzden sonra hayat bana çok guzel geliyordu kurani dinledikçe huzur buluyordum gece gunduzum süperdi o para biriktirmiş nişanladim o çaliştiğim işyerinden çiktim kendime iş yeri açtim butun haramlardan nefret ediyordum hep tövbe ediyordum geçmişime evlenedim çocuğum oldu namazimda niyazimda işimdeydim. Yeni ve ilk defa açtiğim işyeri işler istediğim gibi gitmedi ne zarar ne kar vardi kiramiz da usd olduğu için o iş yeri kapattik başka iş yeri açtik ortak işler elhamdulillah hayalimiz ötesindeydi çok guzel para kazandik ev aldim ist son model araba aldim memlekette buyuk arsa aldim param birikmişti 2 ci iş yeri açtik 2 ci işyerinde işler daha da guzel gitti Artik biliyorduk yolunuz Allah yolu olduğu için rahmet yağiyordu bize her şey guzel di yatirimizi altina yapiyorduk corana da işler biraz zayiflasada zarar yoktu corana da sikilmiştik memlekette aldiğimiz arsaya inşaat yaptim ve istanbuldaki evi satip daha guzeli alacaz dedik evi satinca istediğimiz evi bulamayinca ben memelekete taşindim iş yerine de ortak bakiyor memlekette sikilinca takildiğim akraba bana bitcoin al sat yap paran var bişeyler kazanirsin bende sikilmiştim bana hesap açti girdim 15 bin tl kaybettim bu bana gore deyil diyip sildim kaybettiklerim zoruma gidiyordu nasil ben bu hatayi yaptin Diyerek kendime kiziyordum şeytan rahat dururmu 15 bin tek maça bas al bi daha oynama tövbe et diye düşünceler geldi alkima gelmese 30 bas gelmese birak giden gitmiştir hayatina bak diyordum kendime en sonunda 15 bastim gitti 30 bin bastim oda gitti bir kaç gun ara verip altn bozuk 30 çikartacam dedim kazandim kaybettim zarar oldun 250 bin yine bi kaç gun biraktim yine son defa tek maç tek golle çikarmayi düşündüm yine altin bozup 3 maç canlida vardi 325 bin tl Dk 76 bir gole girdim olmadi ve obur 2 maçta 2 sinde gol oldu zarar artik çok oldu ve ben hala gidenlerin peşindeydim kendi kendime 3 maç var sadece oynadiğim gelmedi obur ikisi geldi elbet 1 kere tutacak diyip yine altip bozup zarari 1triyon 150 bin oldu daha önce oynayip borça girdiğim çikmaza girdiğim geliyordu aklima ve birakmaya söz verdim ve corana bitti istanbula taşindik yine işlerimin başina gittim işler coranadan sonra iyi gitti ve kaybettiklerimiz rabbim helalinden veriyordu ama şeytan dürtü hep giden parayi hesaplayip duruyorum oynamasam bu kadar param olurdu falan ist da yine oynayip zarari 2 trilyon 200 yaptim en sonunda gidenler geri gelmeyecek diyip paramin arabamin işyerim gitmeden kesinlikle birakmam gerektiğini kafama sokman lazimdi ve araştirmalara girdim en son bu siteyi gordum hikayeler hep birbirine benziyor benimde hikayem sonu ayni olmasin her şeyim gitmeden birakacam dedim 1 aydir oynamiyorum ve sorunum olan gidenleri unuttum ve arkadaşlar bişey fark ettim Kumar çabuk parayi iyor bitiriyor ya ama gerçek bir tövbe gerçek tevekkül Edenler Allahin rahmeti şeytanin tuzağinda giden para sağllik piskolojinin daha çoğu Allahin rahmetinde var. Demek istediğim şeytanin tuzaklari Allahin rahmeti geçemez Allahin rahmeti herşeyi kuşatti ve kaybedilenler tövbeden sonra daha guzelleri gelecek. Oynamadan kazanilan tek oyun kumardir. Admin İnşAllah paylaşirsin

  • Güzel dostum kaybın çok büyük evet ama üzerine gittikçe çukur daha büyüyor. Benim tatlı mesajlar desiğim sinyallerin akımıyla hareket etmişsin sürekli. Sana tek bir gerçeği söyleyeyim. Hesap yaparken madalyonun olumlu tarafı seni öyle bir heyecanlandırırki, daha oynamadan elin ayağın titrer ve seni kimse durduramaz. O yüzden o aşamaya gelmemek için maç iddaa bülten maçkolik her ne varsa bırak. Futbolu hayatından sil. Hatta ana haber bültenlerinde alt yazı olarak geçen maç sonuçlarının bile büyük etkisi olduğunu unutma. Milyonların gitmiş emin ol milyarların olsa onlarda giderdi. Bu oyunun kuralı kaybetmektir. Başka bir gerçeği yok. Allah yardımcın olsun

   • Merhaba admin gerçekten tatli mesajlarla harek ettim hep hesap yaparken olumlu düşünuyordum ama hep bi şekilde kaybediyordum ufak yatirinca kazaniyodum biraz kaybedince hirs yapip çook kaynediyordum gerçekten benim oynama amaçim sadece ana paramdi ama üstüne gittikçe kaybettim elhamdulillah borçum yok maddi durumumda sikinti yok evet kaybettiklerim gerçekten çok çözüm sadece onlari unutmak ve biliyorum ki gidenlerin yerine daha guzeli daha hayirlisi gelecek

 3. Her hikayenin sonunda söz veriyorum sonra aradan 1 gün geçiyor kaybedip geliyor, yine okuyorum söz veriyorum yine kaybediyorum, döngüye girdim ne yapacağım ben

  • Kendine samimi değilsin. Yol aynı boka çıkıyor ve hergün aynı şeyleri yaşıyorsun bir kere de samimiyetle söz ver ve yap bak hayatın nasıl düzene giriyor. Eminim kumar uyarıcıların hala cep telefonunda duruyordur. Böyle bi yol katedemezsin.radikal kararlar almak zorundasın. Çünkü hayatın söz konusu

 4. Kardeşim sen ne ölmeyi, ne yaşamayı hak ediyorsun
  Acil tokatla kendini, ölsen de faydası olmayacak yaşasan da ikisinib arasındaki fark şu ki her zaman bi umut vardır.

 5. admin saygilar Kardeşim Hergun Bir hikaye atarsan hergun okudukca daha çok hirslanip birakioruz bu mereti sayende lütfen senden ricam ata bilirsen her gün hikaye at biliyorum seninde işin gücün var hak vermek gerekir sanada yeni bir hikaye gelmişmi diye günde 10 defa giriyorum siteye abartisiz yemin ederm emegin içinde tsk ederm kardeşim saygilar ❤️

 6. Hikayeni ve adminin yorumunu tekrar tekrar okudum. Bende çıkmazdayım benimde annemin babamın yüzüne bakacak YÜZÜM yok çünkü 23 yaşındayım ve icra dosyam geldi 3 kredi gerideyim ve işimiz esnaflık bu işi yapmak zorundayız.. Ama ben artık kabullendim 30 a yakın kredi borcumuz oldu kartları yatır çek yapıyoruz krediler 3 ay geçikmede sağdan soldan alarak dönderiyoruz çok çalışıyoruz sabır ediyoruz gerçekten ben artık kumarın esiri olmayacağım 1 hafta oluyor adminle konustugum niyetim niyet yolum yol… O çıkmazdayım dediğimiz kelime öyle bir şey yok sadece el borcu insanın canını sıkıyor oda zamanla ödeyebildiğimiz kadar ödüyoruz. Bankada canımızı almayacak yarın belkide mala el koyarlar iyice rezillik çıkar ama genede sabır edip yolumuza bakıcaz… BEN 23 YAŞINDA BUNLARI DÜŞÜNÜYORUM GENÇLİĞİM ELİMDEN GİTTİ TAHMİNİ 5.6 YILIMIZ DAHA GİDECEK. YAPACAK HİÇBİR ŞEY YOK KABULLENİP İŞİMİZE ODAKLANMAKTAN BAŞKA YOLUMUZ YOK SEVGİLER SELAMLAR

 7. Kardeşim merhaba,

  Hikayeni okurken ben bile diken diken oldum. Bana eski resmimden tablolar çizip önüme koydun resmen. Tam anlamıyla seninki gibi olmasa da benimde senin durumundan farkım yoktu. Şimdi seni çok iyi anlıyorum ne desem boş sana ama yine de yorum yapmak istiyorum.

  Bir zamanlar ben de en son kız kardeşime çektirdiğim 40 bin TL krediyi rulet masasında kaybetmiştim. O benim son durağımdı. Hepsi rulette gitmese de büyük kısmı rulete gitti. O an bütün her şey gözünün önünde bir film şeridi gibi geçer. Umarım empati yaparsın. Sen 700 bin verdin benim o anda ödenmesi gereken toplam taksit tutarım neredeyse aylık 40 bindi. Hiç umudum kalmadı ve balkondan aşağı atlamayı düşünüyorum. Camı bir açtım 55 derece sıcak yüzüme vurdu üstüne acayip bir nem vardı. Körfez ülkeleri böyledir belki bilirsin. Aşağı baktım 300 dolara çalışan Hindistanlı işçiler o sıcakta ben camı açmaya tahammül edemezken o adamlar ağır kalın botların ve inşaat kıyafetlerinin içinde can havli ile işe gidiyorlardı.

  300 dolar o zamanlar 900 lira bile yapmıyordu. Bak bunu sana neden anlatıyorum biliyor musun? Empati yapmak bazen hayat kurtarır. O inşalarla empati kurdum kendi kendime. Bu insanlarda benim gibi eli kolu ayağı affedersin şeyi var. Onlarda ister bedava parayı pavyona gidip karılarla hiç etmeyi veya senin benim gibi sadece bilgisayar karşısında sanki yaşamak 5 dakikalık bir oyunmuş gibi vurgun yapıp aslında para değil de o heyecanı yaşamayı! (Dert para olsaydı 10 kere kurtulmuşsun çıkardın emin ol)

  Ama bu insanlar aralarındaki sohbetle mutlu oluyorlar, otobüste giderken yola bakarken aileleriyle telefonda görüşürken daha mutlular. İşte sen ben ve kumarı bu seviyede kör misali oynayan herkes bu insanların o küçücük duygularında aldığı hazzı almak için kumar oynuyorlar. Aldığın haz bu insanlarla aynı emin ol sadece onlar normal sınırlarda sürekli alıyorlar bu hazzı sen sadece o ekrandan gelecek bir topun hareketiyle alıyorsun. Tabi gelirse!
  Bak güzel dostum. İntihardan daha fazla seçeneğin var. Emin olabilirsin. Hayat devam ediyor. Kendine bir mücadele belirle. Karının kızın pavyonun kumarın para oldukça sonu yok. Senin gibi gene bir rulet bağımlısı arkadaşım vardı tamda o aklıma geldi. Para bitince kedi, para kazanınca aslan kesilirdi. Parası olunca hastayım der atlar uçağa Türkiye’ye gider aynı senin gibi İstanbul’da 3 gecede evine bile gitmez kral dairesinde o paraları piç ederdi. Ama gel görkü havaalanında o sıcakta halk otobüsü arar eve gelmek için en ucuz yolları arardı. Kumar insanın böyle yapar maalesef. Neyse yorumum uzadı. Kısadan kestirmek istiyorum. Umarım aklını başına alır bir mücadele başlatırsın. Ya da tercihlerimizle yaşıyoruz hayatı!

  Bırak bankalar düşünsün. Sen önemli olan çevrene borçlu kalma. Böyle arkadaşlıklardan vazgeç sana zerre karı yok. Derhal evlen ve hayatına bak. Eşine de durumu anlat beraber çalıştınız mı 700 bin artık para değil. 3 4 yıla bitirip hayatına bakarsın. Diğer seçenekte çınar diye bahsettiğin babanın da arkandan gelme ihtimali yok mu sanıyorsun. Kolay bir şey mi bir ailenin tamamını etkileyecek bir karar almak. Şimdi umarım iyisindir ve bu yorumuna cevabını bekliyor olacağım!

  • Kardeşim hepimiz aynı geminin dumenindeyiz ölüm bir çare deil o yüzden aklından çıkar bunu bugune kadar yeterince saçmalık yaptık biz artık ailelerimizi daha fazla yüz üstü bırakmamamız lazım deilmi baban için ayakta kal o amca oğluna ne küfürler ettim bi bilsen… arkadaş cevrenide değişmeni tavsiye ederim
   bende yeni bıraktım bu yolu benimde iddadan var aynı mebla borcumuz.

   • Senin ne kadar borcun ustam benımde güncel 450 bin yazık günah bi araba parası yemişim tövbeliyim şükür oynamamadım bayadır zaten oynasamda o kadar parayı bi anda alamam isteğim yok artık bıkmışım neyse güncel borçlarınız ne kadar

    2
    1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir