Kardeş Kurbanı!

Yazar Hakkında

 • İsim: Hasan
 • Yaş: 28
 • Nereden: Kocaeli / Türkiye
 • Meslek: Serbest Meslek
 • Kaybedilen Miktar: 350.000+ Lira
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3  Yıl
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Sizin 1 liranız, oradan gelecek 10.000 binden daha değerli.

Herkese merhabalar. Büyüklerim, küçüklerim ben buraya kumar oynayan biri olarak değil, oynanın kardeşi olarak yazıyorum. Lütfen sonuna kadar okuyun ve kesinlikle 1 TL bile olsa kumara girmeyin. Ben 28 yaşında hayatı mahvolmuş ve ömrünün sonuna kadar bankalara köle olarak yaşayacak biriyim. Sebebi ise öz abim! Kendisinin düğününü, her ihtiyacını bu yaşıma kadar biriktirdiğim para ile yapmış biri olarak abimin arkadaş kurbanı olduğunu, kendisini ve yanında 1 çocuk ve eş olmak üzere tüm aile fertlerini bitirdiğini, şu an hali hazırda 150 bin + ile banka köleliği devam ediyor.

Bu sadece benim onun borçlarını kapatmak için çektiğim kredi. Kendisinin 300 bin borcu var eşi ile ayrılık aşamasındalar. Tüm gençliğimi elimden aldı. Onun borçlarını ödemek için çırpındım ve artık bende bittim, takatim kalmadı. Bu iddiadır, kumardır veya borsa adı her ne ise bunlardan medet beklemeyin. Kazandığınız kadar yaşayın. Ben tüm gençliği elinden gitmiş ve ruhsal çöküntüde olan bir bireyim ve evet siz oynuyorsunuz ama bundan sadece siz etkilenmiyorsunuz çevrenizdekiler de etkileniyor.

Yapmayın, bizim ailemiz dağıldı sizler yapmayın! Allah rızası için yapmayın. Kimsenin gençliğini, hayatını elinden almayın. Benim tüm yaşama sevincim gitti ne evlenebiliyorum nede ileriye dönük bir hayat hayal edebiliyorum. Hiçbir zaman kumar oynayan veya oynanan ortamda bulunmayın. Benim öz abim hem kendini hem de beni bitirdi. Artık sadece ailem üzülmesin diye yaşayan ve bankalara kölelik yapan birisiyim. Oynamadığım halde ailem olmasa intiharı bile düşündüğüm oluyor o derece yani.

Yapmayın lütfen huzurunuzu bozmayın. Bitirmeyin çocuklarınızın, ailenizin hayatlarını çalmayın. Benim için, ailem için artık çok geç ama oynamayı düşünen veya oynayan varsa şimdi bıraksın. Şu an zararın neresinden dönerseniz kardır. Abilerim, kardeşlerim, ben kaç yaşında abimin çocuklar gibi önümde ağladığında hayatım karardı. Yıkılmayan, hep destek olan o abim bitti. Kendi bittiği gibi benimde hayatımı bitirdi. Yaptığım tüm birikimler gitti, yerine 150 bin borç kaldı. Belki birçok kişi için az olabilir ama bu benim için yıllar demek ve 300 bin kadar da abim batırdı.

Evine haciz gelmesin diye borcunun bir kısmını ben kredi çekerek üstüme aldım. Maaşına el koyuyor banka. Bu illete ise arkadaşından görerek başlamış. Sebebi ise bulunduğu maddi zorluklardan bir nebze de olsa kurtulmak. Bana anlattığı bu! Kazandığınız para ile mutlu olmaya bakın. Aileniz yanınızda ise, sağlınız yerinde ise, yok tatilmiş yok arabaymış hepsi boş. Zaman geçiyor, bu dünyadan göçen kim yanında amellerinden başka bir şey götürebilmiş?

Oraya vereceğiniz para ile huzur evlerine gidin. Oradaki insanların ihtiyaçları karşılamaya çalışın ne bilim en azından bir şey ihtiyaçları var mı diye sorun. Çok iyi dostluklar edinirsiniz onların tecrübelerinden yararlanırsınız ve inanın 1 kere giden 1 daha gitmek ister. Oradaki insanlar sizden tek beklediği onları ziyaret etmenizdir. Maddi bir beklentileri yok ve bu sizi dünyanın en zengin ve mutlu insanı yapar.

Buradaki tüm yaşanılanları okudum ve herkes aynı durumda. Kumar ile alakam olmadığından dolayı “şöyle olmuş, böyle bitmiş” diye anlatamam ama bir ailenin daha doğrusu ailemin yıkılışıdır bu özet. Sonunuz ne olacak? Ölüm de bir kaçış değil. Geride bıraktıklarınız daha çok üzülecek ya da öz abim gibi kimsenin güveni kalmamış ve “bundan adam olmaz” diye bahsedilen, yüzüne bakılmayan, yaşadığı hayatta sürekli baskılara maruz kalan biri olursunuz.

Burada genelde olayı yaşayan insanlar anlatmış ama birde olayı yaşayanların çevresine nasıl etkiler kalıyor bilin istedim. AİLENİZ YANINIZDA VE SAĞLIKLI İSE SİZDEN ZENGİNİ YOKTUR. FAZLASINI ARARSANIZ O BEĞENMEDİĞİNİZ ESKİ YAŞANTINIZI DÜŞÜNEREK ASLINDA NE KADAR MUTLU OLDUĞUNUZU ANLAMIŞ OLURSUNUZ AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLUR! Umarım söylediklerim bir kişiye de olsa ulaşır ve vazgeçer. Gözyaşları içinde hayattan beklentisi kalmamış ve her an intihara meyilli biri olarak buraya yazmak istemiyorsanız, Allah rızası için vazgeçin.

Yoksa sizde bir gün kendinizi ve yaşadıklarınızı burada anlatırken bulursunuz. Birde burada okuduğum yaşanmışlıklar da şunu gördüm. Küçük yaştaki ebe beyinleri kupon oynamaya yollattığı insanlar! Bu hatadan derhal vazgeçin. Sizler bilmeden çocuğunuza küçükken aşılıyorsunuz kumarı. Allah’a emanet olun.

2 Yorumlar

 1. Hasan merhaba,

  Hikaye ciddi anlamda ilgimi çekti ve yürekten teşekkür ediyorum sana ki çok farklı bir bakış açısını da bizlere tekrar hatırlattığın için sana ayrıca minnettarım. Yaşlılarımız, yani geleceğin bizleri! Göçüp gidenler ve bir daha asla geri getiremeyeceğimiz sevdiklerimiz! Aslında tamda benim şimdiki hayat görüşüme dokundun desem yalan olmaz. Bende seninle aynı fikirdeyim ve altını çizerek bir daha hatırlatmak isterim ki, o namussuz siteler hayatınızda her zaman olacak, o alçaklara istediğiniz an son nefesinizi verene kadar ulaşabileceksiniz ama bir aile ferdi gittiği andan itibaren yok oluyor! Bir daha o yüzü, o gülümsemeyi veya ağlamayı göremiyorsun!

  Yaşamayan bilemez ama maalesef artık yaşayanında bir saygısı kalmamış. Bence önerin bugüne kadar yapılmış en takdire şayan öneridir ve bunu ilerleyen yayınlarda da sık sık belirtmek isterim. Evet senin dediğin gibi, o insanlar sadece ziyarete açlar! Hiç tanımadığı biri de olsun, gelsin oturalım belki yarın biri daha göçüp gidecek bu dünyadan ama sen onu mutlu göndereceksin en azından. Ve bence ciddi bir terapik etkisi de olabilir bu işin.
  Onlarla olan o sıcak sohbetler inanın içinizi ısıtacak ve genelde doğal atmosferin içinde olan bu yerlerde ayrıca huzuru hissedeceksiniz. Deneyin!

  Senin olayın da ayrıca beni derinden etkiledi. İnan çok moralsiz yayına aldım yazını. Kardeşin hem kendini hem de aileyi yakmış. Burada bir vesileyle ayrıca bir tavsiyede bulunmak isterim ki birçok aile bireyi aynı hatayı yapıyor. Kumar batağındaki kişi evladın dahi olsa güvenme! Git araştır borçlarını kendin kapat ve ilerisi için bütün kanallarını kapatmak istiyorsan bana da danışabilirsin ki bununla ilgili detaylı bir video da olacak listemizde!

  • Yayınladığınız için teşekkür ederim. Ben kardeş mağduruyum çok açıklayıcı ve ayrıntılı anlatamadım ama sadece oynayan karartmıyor hayatını çevresindeki insanlarada zararı dokunuyor diye anlatmak istedim.
   Evet bakımevleri doğal terapi gidip derdinizi anlatın inanın o güzel sıcak kalpli insanlar tüm derdinizi o anda olsa unutturuyor.
   Admin sana ayrıca teşekkür ediyorum böyle bir proje yaptıgın için eminim birçok kişi bu kumar hatalarından vazgeçer buradaki yaşanmışlıkları okuduğunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir