Kumar Bir İnsanın Kendine Yapacağı En Büyük Kötülüktür!

Yazar Hakkında

  • İsim: Ahmet
  • Yaş: 27
  • Nereden: Ankara / Türkiye
  • Meslek: Mühendis
  • Kaybedilen Miktar: 130.000 Lira
  • Kaybedilen Zaman: 5 – 7 Yıl
  • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Kendinizi zeki sanıp kazanırım demeyin!

Öncelikle ismim gerçek değil, ifşa olmak istemiyorum. Canlı casino oyunlarına bir arkadaşımın özendirmesiyle başladım. Klasik üniversite zamanında tabi ki. Masaları alt edeceğimi sandım ve o anlarda kendimi hep daha zeki gördüm. ‘’Şu rakamları çok attı artık atmaz, ihtimal düşük’’ gibi. İlk başlarda ufak oynardım yani 100 TL falan. Hiç unutmuyorum ilk kaybım rulette 5 defa üst üste 0 atmıştı ve kafayı yiyordum. Bilgisayarın monitörün kırdım bide yetmezmiş gibi.

Neyse çok uzatmayayım hikayeler aşağı yukarı aynı. Kredi kartı limit arttıkça avans çekiyor, her defasında da kaybediyordum. Ve her geçen gün kafamda taktik kurup yarın şu taktiği yapacağım ve kesin kazanacağım diyordum. Ha evet kazandığım günlerde oluyordu. Bir yerden sonra yabancı sitelere bulaştım.

Dolar üzerinden oynuyorum artık. Babamın bende emanet parası vardı 100.000 TL kendi hesabına atamıyordu, benim hesabımda duruyordu. 1 ay önce bu parayı 250.000 yapıp sonra 2 günde hepsini kaybettim. İntihar etmeyi düşünürken parça parça bankalardan 70.000 kredi çektim ve hemen yerine koydum.

Fakat hala 30.000 TL eksiğim var ve intihar etmeyi düşünüyorum. Çünkü ben daha önce 2 defa bu durumu aileme itiraf ettim. İkisinde de affettiler. Fakat bu 3. ve en büyüğüydü. Ne bu krediyi ödeyecek gücüm var nede aileme itiraf edecek yüzüm. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kesinlikle bıraktım artık hiç bulaşmıyorum.

Genç arkadaşlara sesleniyorum yalvarırım bulaşmayın bu illete. Rulet masasında sohbet kısmına girin bakın. Sigara parası dilenen adamlarla dolu. Asla kazanamazsınız! Ben hırs yapmam kâr yapar çekerim demeyin sakın! Gözünüze uyku girmiyor. O parayı geri atıp, tekrar oynuyorsunuz, taa ki son kuruşuna kadar geri verene dek! Kumar bu dünyada bir insanın kendine yapabileceği en kötü şeydir!

Bir Yorum

  1. Kardeşim;

    Dediklerine harfiyen katılıyorum. Keşke sadece giden para olsa. Hayaller gidiyor, ümitler gidiyor, insanların sana olan guvenci gidiyor, gençliğin gidiyor… Bende bu işlerden çok para kaybettim. Ben oynamayi çok oldu birakali. Ama bu illerin bende bıraktığı pisliklerle uğraşıyorum. Çok ama çok derdim var. Allah büyük. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir