Kumar Yaşarken Öldürür!

Yazar Hakkında

 • İsim: Rüstem
 • Yaş: 35
 • Nereden: Adana / Türkiye
 • Meslek: İşsiz
 • Kaybedilen Miktar: 100.000+ Lira
 • Kaybedilen Zaman: 10+ Yıl
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Kaybedeceksiniz, bir alacaksınız, 10 vereceksiniz finalde her şeyiniz gidecek!

Küçükken annem hep Rüstem diye hitap ederdi. Bende adımı Rüstem diye yazdım. 35 yaşındayım. Bekar ve işsizim.17 yaşında lise son sınıfa gidene kadar sigara bile içmezdim. Parmakla gösterilecek kadar efendi ve dindardım. Çokta başarılıydım. Tek sorunum vardı hipogonadizm rahatsızlığı. Yani cinsel yönden yetersizdim. Buda her aklıma geldiğinde üzülüyor, kahroluyordum.

2004’ün ilk zamanları. Bir gün mahalledeki arkadaşlar kahveye okey oynamaya davet ettiler. Bense anlamadığımı söyledim. İçlerinde biri ‘’Kardeş ne var bunda. Seri ve per yapacaksın! Kazanırsan hesap ödemezsin, lakin kaybedersen hesabı sen ödersin.’’ Tabi başlarda öğrenene kadar hesaplar kalıyordu bende. Sonra Prof. olunca hep onlarda bırakıyordum hesabı. Aynı zamanda kafamdaki problemleri unutuyordum.

Böyle kahve ortamıyla üniversite sınavını da kaybettim. 2 yılım kahvede oyun oynamakla geçti. 2004’ün ortaları iddaa çıktı. İlk kuponum 50 kuruştu 14 lira kazanmıştım. Arada öyle küçük kuponlar yapıyordum ama öyle müptelası değildim. 2007’de askere gittim. Orda komutana derdimi anlattım. 2 ay kaldıktan sonra komutan GATA’ya sevk etti. ‘’Tedavi ol!’’ dedi. Tedavi oldum ama ereksiyon sorunu için sürekli testosteron alacan dediler.

Neyse çürük raporu alıp ev yerine ege de akrabamın yanına yerleştim. Millet çürük aldığımı bilmesin diye. Orada akrabamın kızına aşık oldum. Ama kendime güvenim yoktu. Korkuyordum, rahatsızlığım da vardı diye! O yüzden özgüvenim pekte iyi değildi. Neyse ayrıldık bazı sebeplerle. Yıllarca unutamadım. Üstüne birde babam iflas edince, adıma olan 7 tane kredi kartı ve krediler patlayınca bunalıma girdim. 50 Bin Lira…

2010 yılında takibe düştü. Babam şahıslara borçlarını ödüyor, bense eve bakıyordum. Borçlarımı ödeyemiyordum. Çünkü ödesem, eve kim bakacak? Neyse asıl felaket 2013’te başladı. Arkadaşımın biri, salıdan salıya ödeme sistemi olan bir site verdi. Ben siteden anlamazdım. ‘’Al başkalarına oynatırsın’’ dedi. Aldım ama kendim oynadım. Böyle diye diye 2016 ya kadar 30 bin rahat gitmiştir.

Tabi çalışıyordum garsonluk yapıyordum. Eve verdiğim hariç kalanları hep kaybediyordum. O zamanlarda bu kadar bağımlı değildim. 2017’de bir siteden bonus maili geldi ve bende tıkladım. O mailden sonra tam 3 yıl boyunca rulet tuzağında 40 bine yakın param gitti. Ruleti bıraktım. Son 1 yıldır oynamıyorum.

Bu sefer İddaa ’ya para harcadım. Artık bağımlı olmuştum! Hem de saplantılı bir şekilde. Ne yaparsam yapayım aklımdan çıkmıyordu. Pandemiden dolayı işsiz kaldım son 1 buçuk yıl. Bu boşluğun da etkisiyle, bir buçuk yılda rahat 18 Bin gitti. Kuran’a 50 defa el bastım. Yeşil aya gittim. Kaç kez tövbe ettim. Âmâ o bilemediğimiz nerden geldiği belli olmayan kriz dürtülere hep yenildim.

Şu an kardeşimin kartına 9 Bin, anneme 3 Bin, şahıs olarakta 2 Bin, toplamında 14 bin borcum var. İşin kötüsü taksitler halinde ayda bin lira. Âmâ bir kuruş kalmadı. Kendileri bile bilmiyor. Sigara parası bulmak için aylardır sormadığın adama muhtaç ettirir kumar. Beş parasız gezdirir rezil kepaze ettirir. Kaç kez intihar etmeyi düşündüm ama yapamadım.

Bugün tövbe ediyor ve kazandırsa dahi ömür boyu içine çekecek olan bu illeti bitiriyor. Doktorun verdiği ilacımı düzenli içip, strese neden olan her şeyi ortadan kaldırıp pozitif düşünüp, Allah’ın verdiği zamanı aklı ve rızkı, bir daha bu yollarda kullanmamak için kararlı olup yola devam etmek lazım. Zaten başka da çaremiz yok. Allah yardımcımız olsun!

4 Yorumlar

 1. merhaba kardeşim,

  çok geçmiş olsun öncelikle. o dürtüler adamı öldürür. bana da hala ara sıra o dürtü geliyor, kafamdan başka birşey geçirmeye çalışıyorum ama sosyal medyaya giriyorum, olmadık yerden bahis reklamı çıkıyor. maç izliyorum, alttan yine site reklamı geçer. o dürtüleri maalesef bitiremiyorsun, bir şekilde uyandırılıyor uykudan. bende çok zorluklar yaşadım ve hatta hikayemi burda paylaştım. allah sabır versin, inşallah hep birlikte yemeceğiz bu hastalığı… aklıma geldikte o lanet oyunlar, bu siteye girip takılıyorum… nekadar zarar verdiğini hatırlıyor, vazgeçiyorum. burdan admine de bir önerim, böyle bir ortak grup kurabilsekte, ordan mesajlaşıp derlerimizi anlatıp sorunları çözebilsek, birbirimize destek olsak. bu burdan chat kanalı olur, telegram kanalı olur…

  • Temennin için cok teşekkür ederim kardeşim..ben artik mac dahi izlemiyorum..bugün ailem duydu borcumu..annem sinir hastası baya tepki gösterdi..evden çıktım camiye gittim Allaha tekrar şükrettim..inan buna dürtüler artık etkilemiyor..birincisi kullandigim w. 150 beynimin kimyasını yavaş yavaş düzenliyor hipnozdan uyandırıyor yavaş yavaş..birde suna kesin olarak inandım.. miktarı ne olursa olsun bulaşmayacam..Çünkü öyle lanet bisey ki..bi defa bulastinmi trilyonda kazansan asla sistemden çıkamayacaksın herseyini kaybedene kadar sistem seni içine alacak..geçte olsa bunun farkına vardirdiği için Allahima şükrediyorum..artik bırak kazanmayı.. bilsem ki borcumu verecek..üstüne 10 kat ta para verecek asla bulaşmam..öyle bi sütten ağzım yandiki..mesele para değil..gençliğimin en güzel yılları en verimli yılları bu uğurda gittiği için halen acı çekiyorum..Allah hepimizin yardımcısı olsun

   • Bugün hayatımın en kötü günüydü..ailem duydu ve gece geç saatlere kadar dışarıda kaldım..çarşıda epey yürüdüm parkta bi kaç sigara ve çay içtim..kardeşim gecenin geç saatlerinde annemin telefonundan aradı..abi eve gel dedi..oturdum ağladım..yolda yürürken hep Allaha şükrettim..Ya Rabbi bi daha dünyaları da verseler tek bi kuruş kumara harcarsam,şimdiki halimden 100 kat beter olayım dedim..eve geldim..annemin sınırı yatışmıştı.ama çok üzgündü..ne gerek vardı bu yola girmeye. Küçük musun dedi..inanın o rezilliği de yaşadım..sana söz veriyorum dedim.bi daha olursa .sütün bana helal olmasın dedim..çok acı çektim dostlar..Ama Allahın izniyle yeniden ayağa kalkacam..ve bir daha asla ama asla bulaşmam..her 3 ayda bir gelip gelişmeleri bu yorumun altına yazacam..Allaha layık bir kul.aileme layık bir evlat..dostlarıma layık bir dost..haramin her türlüsünden kaçınan bir insan olacam..gelişmelerle 3 ay sonra görüşmek dileğiyle..Allaha emanet olun

    • Evet arkadaşlar..mutlu bir şekilde yazıyorum..kumarı tamamen bıraktım..1 buçuk aydır oynamıyorum..beyninden gelen o tatlı mesajlara artık cevap verebiliyorum..bir daha adim atarsam nelere mal olacağının çok iyi farkındayım..kendi kendime sürekli farkındalık eğitimi vere vere..O gelen mesajları reddede reddede başardım..hamdolsun ömrümün sonuna kadarda oynamayacam..hikayemi gördünüz nasıl da ibretlik paylaşımım var..ve bugün o zor günleri birer birer aşıyor gerçek benligimin tadına varıyor ve hayatımdaki caresizligimin dertlerimin ve problemlerin çözümünün kumarla çözülemeyeceğini beynime zor da olsa ikna ettirdim..ben başardıysam sizlerde başarırsınız inşallah..farkindalik eğitimi almama videolarıyla azda olsa destek olan admine ayrıca teşekkür ediyorum..son olarak adminin çıkardığı kitabı mutlaka okumanızı öneriyorum..Allaha emanet olun..bir 3 ay sonra tekrar yorumda görüşmek üzere.. kumarsız günleriniz olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir