Kumarı Çocuğuna Oynatır mıydın?

Yazar Hakkında

 • İsim: Merciless
 • Yaş: 34
 • Nereden: İstanbul / Türkiye
 • Meslek: Muhasebeci
 • Kaybedilen Miktar: 150.000+ Lira
 • Kaybedilen Zaman: 7 – 10 Yıl
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Benim gibi bırakmaya çalışın.

Arkadaşlar merhaba… Her şey 10 sene önce bir şekilde kolay para kazanmak için, normal bir sitede canlı casino reklamı görmemle başladı. Bu benim çok ilgimi çekmişti. Çünkü asgari ücret ile çalışıyordum. 100 lirayı tam 4 günde yavaş yavaş 5 bin lira yapmıştım. Ve çekim talebi verdim benden evrak istediler. Bunları gönderene kadar 1 hafta geçti.

Bende bu zamanda oynamaya devam ettim ve son gün 5 bin lirayı kaybettim. 10 sene önce çok değerli paraydı. Çok üzüldüm. Sonra tekrar para yükledim ve kaybettim. Sonra ara verdim ama kumar oynamak aklımdan çıkmıyordu. Bu olayın üstüne yaklaşık 3 yıl sonra evlendim arkadaşlar.

Evlendikten sonra yaklaşık 350gr. altını bozdurup, tam 3 ayda hepsini kaybettim. O zamanki maddi değeri yaklaşık 50 bin lira yapıyordu. O kadar çok kötü olmuştum ki nasıl anlatayım bilemiyorum. Kelimeler kifayetsiz kalıyordu. Buradaki birçok arkadaşında başına geldiği gibi psikolojik sorunlar yaşamaya başladım.

Artık eşime bir şekilde anlatmam gerekiyordu. İnanın eşime bu durumu anlatırken, 30 yaşındaki ben bir çocuk misali ağladığım. O anları hiç unutmuyorum. Eşimin suratına bakamıyordum. Eşim beni çok severdi. Ve bana destek oldu. Kimseye söylemeyeceğine söz verdi. Sonra aradan 2 sene geçti ben birikim yaptım.

Bu birikimin verdiği rahatlık ve geçmişteki kayıplarımın amansız düşünceleri yüzünden maalesef kumara tekrar başladım… Sadece bu son iki ayda yaklaşık 50 Bin kaybettim. O kadar çok pişmanım ki, şu anda size bunları yazarken gözümden yaş geliyor.

Daha da acısı halen oynamaya devam ediyorum. Lütfen kimse bu lanetin pençesine daha fazla kaptırmasın kendini. Bir çıkış yolu arayın sizde benim gibi. İnanın bırakmayı deliler gibi istiyorum ama nafile. Halen kredi çekecek durumdan değilim. Sadece tüm birikimlerim emeklerim boşa gitti ve eşim bilmiyor. Çok aciz insanim. Allah yardımcımız olsun. Kumar bu hayatta bir insanın kendine yapacağı en büyük ihanettir!

2 Yorumlar

 1. Merciless merhaba,

  İlk olarak kumar hikayeni bizimle paylaştığın için teşekkür ediyorum ve bir daha dile getirmek isterim ki normalde kısa hikayeleri paylaşmıyorum ama senin durumun biraz farklı olduğu için paylaşma ihtiyacı duydum.

  Hikâyenin farkı borçlu olmaman! İnan bana bu konuda çok şanslısın! Şaka değil. Bide sitem eder gibi bankalardan kredi çekmediğini belirtmişsin. Aman deyim! Uzak dur. Kumara verdiğin para belki bir ev parası veya olmaya da bilir ama Allah’a şükret. Her gün kapını çalan yok paramı ver diye!

  Eğer anladıysan burada yaşanan mevzuları, birçok insan artık paradan çok borcundan kurtuluşun tek yolu kumardır deyip daha da batağa saplanıyor. Bir zamanlar bende hep bir önceki günü kurtarayım derken insanlara ve bankalara borçlandım. Daha sonra kendi kayıplarımdan (ki öyle az bir miktarda değil) vazgeçip, sadece çevremdekilere ve onların beni kurtarmak adına çektiği kredileri temizlemek adına kumar oynadım.

  Neticede daha da borçlandım ve dibin dibini gördükten sonra ayıldım ama iş işten geçmişti. O tren gideli çok olmuştu. Bak şimdi hayata tutunmaya ve borçlarımı ödemeye çalışıyorum. Kumardan kaybettiklerinle yaşamanı senden bu namussuz çeteler istiyor! Onlar senin böyle düşüneceğini ve er ya da geç o kaybın peşine düşeceklerini çok iyi biliyorlar.

  Çok uzağa gitme kendinde hemen şimdi test et! Neden hala kumar oynuyorsun? Sebebini anlat kendine. Dediğim çıkacaktır. Lütfen bu oyunu boz. Bugün oynamadığın her para kazandığın paradır! Helalindir, alın terindir, emeğindir ve eşinin veya varsa çocuğunun rızkıdır! Neden bu namussuzlara veresin! Kendini bu şekilde dolduruşa getir!

  Yoksa yarın kredi de başlar, borçlanmalarda ve Allah korusun tefecilere de gidilir. Bu kumarın ucu açık. Sen yeter ki o adamlara istediğini ver. Paran bitene kadar sömürmeye devam ederler seni! Ve en acısı sen bunu kendi elinle yapıyorsun!

  Allah’a emanet ol. Lütfen ama lütfen. Bugünü milat bil kendin için ve bir daha bulaşma. Ne zaman oynama isteğin gelirse bu yazıya dön ve bir daha oku!

  • Öncelikle bize böyle güzel ortam verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Bana yazmış olduğunuz tüm cevabi çok dikkatli bir şekilde okudum. Ve bana zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim. Her zaman yanındayız. Allah yolunu açık etsin. Bize de bu kumarı bırakmayı nasip etsin İnşallah.. Amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir