Kumarın 7 Ayda Verdiği Zararı!

Yazar Hakkında

  • İsim: Ahmet
  • Yaş: 27
  • Şehir/Ülke: İstanbul / Türkiye
  • Meslek: Ahçı
  • Kaybedilen Miktar: 270.000 ₺
  • Kaybedilen Zaman: 1 – 3 Yıl
  • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Krediler, Kredi Kartları, Birikimlerim
  • An İtibariyle Kalan Borç: 178.000 ₺

Öncelikle ismim gerçek değil, hikayem ise tamamen gerçek. Şu an bu satırları yazarken, kumarı an itibari ile sonlandırmış ve bir daha asla bu illete bulaşmamayı kendim, sevdiklerim geleceğim ve yaşamım için söz veriyorum. Klasik herkesin oynadığı gibi ilk olarak lise zamanlarında çok nadir iddia oynardım. Onda da eğlencesine sürpriz kuponlar yapıyordum. Yurt dışında staj yaptım ve slot makinesi ile ilk orada karşılaştım. Ufak paralar atıp ufak kazandığımı zannediyordum. Çok fazla kaptırmadan stajım bitti ve ülkeme 2016’da döndüm. 3 sene boyunca hem çalıştım hem yedim hem de biriktirdim.

Bu illet tamamen beni bitirmeden önce abim ev alırken ona 60 gram altın bile destekte bulunmuş biriyim. 2019’da askere gittim. Burada sanaldan iddia oynayan bir devrem vardı. Ondan görerek kazanç sağlayacağımı düşündüm ve bahis sitesine üye oldum. O gün neredeyse peş peşe siteye para atıp sürekli kaybederek yaklaşık 1000 TL zarar ettim. Buradan bir kazanç sağlayamayacağımı anlayıp, bir daha oynamadım. Karakter olarak dürüst disiplinli sevecen bir insanım. Askerden döndükten sonra da birikim yapmaya devam ettim ve 5 senelik ilişkim var. Gelecek için emin adımlarla yürüyordum.

Son girdiğim yerde kumar oynayan genç bir arkadaş vardı. 5 senesini vermiş ve bu süre zarfında 500 bin TL’den fazla para kaybetmiş. Gözümün önünde maaşını sıfırlayıp kazansa bile finalde hep kaybeden bir arkadaş. Nasihatler haykırmalar ama nafile. Çocuğu kurtarmak için çok dil döktüm ve uzaktan gerçekten kınıyordum. Değer verdiğim başka bir çalışma arkadaşım bir gün; “gel ortak girelim, biz onun gibi oynamayız!” diyerek beni teşvik etti. O gün neredeyse günlüğüm kadar bir kazanç elde ettim. Parayı pay ettik. Çok detaylı anlatıyorum çünkü uzaktan bakınca ben bile kendime hayret ediyorum. Ayrıca okuyan yeni başlayan birileri varsa eğer belki faydası olur. Kesinlikle kulak verip dinleyin.

Kazanç sağladığım akşamı neredeyse 3 4 katını geri verdim. 1 hafta sonra düşük bir parayla maaşım kadar bir kazanç sağladım. Mutluluktan uçuyordum. İş yerindekilere hediyeler, kız arkadaşıma hediye, tatil vs. derken o parayı harcadım. 1 ay falan da hiç aklıma bile gelmedi. Maaş yattığı zaman tekrar denerim diyerekten girdim ve arkadaşlar ben başta kazançlıydım. Bazen bir maaş, bazen de yarım maaş şeklinde haftada 1 2 oynuyordum ve ne zaman girsem kazanıyordum. Artık bunu şans değil bir kazanç kapısı olarak görebileceğimi düşündüm. İlerleyen süreçte oynama sıklığım arttı. Kazandıkça ve kaybettikçe miktarlar arttı.

Başta kârdan verdiğimi düşündüm, daha sonra birikimimden gitti ve zararsız bir şekilde geri dönecek pozisyonumda oldu. Fakat ben devam ettim. 1 haftada 3 kez 2 maaşım kadar olan parayı kaybedip geri aldım. Finalde o para da gitti ve o günden sonra asla güzel bir kazanç sağlayamadım. Borcum o zamanlar 50.000 TL civarındaydı. Ufak ufak atıp “belki kurtarırım” diye düşünerekten devam ettim. Zararı azalttığımda oldu fakat tatmin olmayıp finalde her seferinde zararlı çıktım. Bu sitede ki yazıları okudum. Bana çok abartı geliyordu ta ki “asla yapmam” dediğim şeyleri yapana kadar.

Bu Yazı İlgini Çekebilir: Kumar Bağımlılığından Kurtulmanın Yolları

Bu kaybımı kapatmak için kredi çektim. Dolar ve altın aldım ve bir süre oynamadım. Bu süreçte nişan işlerimiz vardı. Aileler tanışıyor, bende bir kaygı, gerginlik halleri vardı. Kendime hakaret ediyorum, kızıyorum ama nafile. Giden geri gelmiyor. Borçluyken insan daha da kötü kararlar alıyor. Neyse iş yerinde oynayan çok kişi var. Bu rakam gerçekten şaşırtıcı. Herkes kazandığını anlatıyor. Derken oradan biri rulet oynuyordu. Akşamında kendimi o oyunda buldum ve zarar kapatmak için yerine koymuş olduğum doları altını bozmaya başladım. Bir yerlerde kazandım fakat bu oyunda kazanan yok. Ne kadar kazanç o kadar kayıp demek.

Tekrardan borcu azalttığım ve hatta kara geçtiğim zamanlar oldu ama kısa bir süre için tam olarak 1 gün içerisinde borçlanmış olduğum bütün birikimimi kaybettim. Kaybettikçe kurtarmak için üstüne gittim ve bütün parayı finalde sıfırladım. Bu raddeye nasıl gelmiş olduğuma inanamadım. Sayfada ki hikayeleri daha çok okudum, kendime daha çok kızdım. YouTube kanalınızı fark ettim ve bunun bir hastalık olduğunu anladım. Ailemle paylaştım. Emekçi insanlar ve çok üzüldüler. Annem ağladı o dönem ben çok kötüydüm. Açıldıktan sonra rahatladım ve sonrası için planlar yapmaya bir daha oynamamaya karar verdim. Bu uzun sürmedi kendimi sınırlandıracağımı ve limit koyacağımı düşünerek ufak ufak yeniden başladım.

Gerçekten farkında olmuyorsunuz ama küçük bir kazanç bile insanı çılgına çevirebiliyor. Bende de aynısı oldu. Küçük bir kazanç sonrası daha büyük kayıplar geldi. Bu sefer “kaybı çıkarayım” derken daha da büyüdü kayıplar. Bunun akabininde sıcağı sıcağına krediye sarıldım. İlk 6000 TL çektim o gidince ardından 8000 TL daha çektim. Bunların vadesi aynı anda dolacaktı. Ödeyecek gücümde vardı. Daha sonra bir günde maaşımı verdim. Eksi hesaplara girdim. Buradan sonrası çok zorlu bir süreçti. Kendimle çatışıp kendimi yine oyunda buluyordum.

Nişan için hazırlık yapıyoruz tabi haliyle harcamalar oluyordu ufak tefek. Her giderin arkasından hala salak gibi kazanç sağlayacağımı, kendimi sınırlandıracağımı düşünerek slot rulet vs. devam ettim. Kredi kartı limitim yüksekti. Eksileri kapatmak için nakit avans çektim. Takside böldüm ama 1 hafta sürmedi tekrardan eksi yaptım. Bu sefer kredi çekip eksi hesabı kapattım. Ardından tekrardan eksiye düştüm. Ertesi günü bir kredi daha meblağ 20.000 TL toplam ama bende ki gaflet oynamaya devam ettiğim için. Ufak atmaya başlıyorum, tam zararı karşılayacağım derken bir daha eksiye düşüyorum.

Neyse, bir ara son 2 günde çektiğim krediyi kapatıp çıkabilecek bir pozisyonda buldum kendimi. Site günde 2 kez çekime müsaade etmediği için o parayı 15 dakika içerisinde sıfırladım. Bu sefer kredi kartından sadece kazanca odaklanıp para çekmeye başladım. 2. seferde zararımı tekrardan kapatıyordum fakat aynı senaryo ile gene başa döndük. Kartta ve ekside 1 TL dahi bakiye kalmayınca daha yüklü bir kredi çektim. Şu anda kredi kartının limiti hala sıfır ve mecbur yapılandıracağım. Maaşımın yüzde 90’ı ödemelere gidecek. Artık uyandığımı düşünüyorum. Önümde evlilik ve nişan var.

Nişan hazırlıkları tamam ama evlilik için alabileceğim bir bütçe yok. Bunu sözlüme ve aileme açamıyorum. Hiç oynamazsam 12 ayda borcum sıfırlanır ve küçükte olsa bir miktar para biriktirebilirim. Ama bu olayın psikolojisini atlatmak kolay olmayacak. Hasta halimle 2 paket sigara içtim. Stresten egzama çıktı elimde. Yeni başlayan veya kaybettiğini kazanmayı düşünen varsa asla ama asla oynamayın! Doğru yoldan çıkarmasın bizi yaradan. Ağlayanın parası gülene yar olmaz! Herkese sevgiler, saygılar.

Güncel Video ve Hikayelerden haberdar olmak için Türkiye’nin İlk ve Tek Anti-Kumar platformu olan www.kumarpismanliktir.com’u aşağıdaki sosyal medya kanallarından da takip edebilirsiniz. Ayrıca sizin de benzer hikayeniz varsa, sizde bu platformda paylaşarak dayanışmaya katkıda bulunabilirsiniz.

İletişim: https://kumarpismanliktir.com/iletisim/

Hikaye Gönder: https://kumarpismanliktir.com/hikaye-gonder/

İllüzyon E-Kitab: https://www.kobo.com/tr/tr/ebook/lluzyon-1

Facebook: https://www.facebook.com/Kumarpismanliktir

Youtube:  https://tr-tr.facebook.com/Kumarpismanliktir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir