Kumarın En Çirkin Yüzü

Yazar Hakkında

 • İsim: X
 • Yaş: 35
 • Nereden: Türkiye
 • Meslek: X
 • Kaybedilen Miktar: 50.000 Lira
 • Kaybedilen Zaman: 4 – 5 Ay
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Kumarın bir insanı getirdiği son nokta ölüm değil, onursuz yaşamaktır!

Merhaba, öncelikle adımı ve memleketimi gizli tutmak istiyorum. Ben çok fazla kumar bilen ve geçmişi olan biri değilim. 2 gün önce yaşadığım bir hadise bende travma yarattı. Kumarı oynadığım bir evde dönen muhabbet öyle iğrençti ki artık kumar değil bilsem ki o masada bedava milyon dağıtıyorlar, bir daha gitmem. İnanın harfiyen doğrudur anlatacaklarım.

Yaklaşık  4 – 5 aydır bir arkadaş grubu ile ‘’kılıç’’ diye tabir edilen ve bir WatsApp grubu tarafından organize edilen evlerde sürekli kumar oynuyorduk. Ben zevkine gidiyordum ve en fazla 300 lira kaybedip bırakıyordum. Adamlar sabaha kadar belki 30 bin ila 50 bin lira el değiştiriyorlardı. Her gün farklı insanlarda geliyordu. Her geleni o gruba ekleyip, bir daha oynamak istediğinde gruptan ‘’bugün varım’’ mesajı yazmaları yeterliydi.

Genelde minimum 5 veya 6 kişi olunca adres belirleniyor ve o evde buluşuluyordu. Bir gün cebimde 2 Bin Lira ile gittim. Büyük masanın yanına yanaşıp ilk etapta kendi içimden para koymadan oyunun nasıl ilerlediğini izledim. Sonra baktım 10 oyundan 7 sini bilmişim ama para koymamış ve daha henüz oyuna katılmamıştım. Dedim tamam sıra bende ve girdim oyuna.

Tam başladık derken ilk kâğıt bana geldi ve 500 Liram bir anda Bin Lira oldu. Çok tatlı bir havaya girdim ve senin de dediğin gibi dopamin seviyelerim yükseldi. Sonrasında kazandığımı geri basıp tam 5 el boyunca katladım. Bir anda gaza geldim ve bütün parayı bastım. Hepsi gitti. Kumarın acı senaryosu dedim ve cebimden kredi başvurusu yaptım hemen. 30 bini anında hesaba yatırdılar.

Kaybettiğim para bir şey değildi ama o hazzı hemen anında yaşamak istiyordum. Öyle de oldu. Ev sahibinin hesabına aktarıp ondan nakit aldım. Ev sahibi dediğimde kumarı oynatan çakal. Kendi hiç oynamaz ve bulunduğumuz muhitte dikkat çekmemek için tam 4 tane kendine ait evi var. Her seferinde farklı bir evde oynatır. Neyse 30 bin Lira yaklaşık 5 saate gitti geldi ve sonunda kül oldu. Herife zaten her saat başı 50 lira fişekliyoruz. Siz düşünün artık. 4 saate bizden 1000 TL para kazanıyordu. Taş atıp kolu yorulmadan. Verdiği bayat bir çay, su ve bir de kek.

Çılgına döndüm. Ertesi gün 4 bin liralık kredi kartımdan nakit avans çekip kaybettiklerimi alacaktım. Gittim ve daha önce mahalleden bile hiç görmediğim, ev sahibinin bir arkadaşı katıldı. İşfacı falan diye de korkuyordum ama kahveci benim arkadaşım deyince biraz sakinleştik. Abartmıyorum herif bildiğin 70 bin lira ile gelmiş. Oda masada; ‘’Hanımın bileziklerini sattım. Ya herro ya merro’’ diyordu! Ayrıca kumar illetinden de şimdiye kadar 2 evini ve birikmiş yaklaşık 300 bin lirasını kaybettiğini anlatıyordu. Bir tek bir arabası kaldığını ve şu an kirada oturduğunu söylüyordu. Hem de daha önceki kendi evinde!

Ben bendeki meblağı yaklaşık 20 dakikada tükettim ve çekilip o adamın oyununu izledim. Çünkü diğerlerini de tanıyorum sağlam paraları var. O gün masada hiç yoksa 300 Bin TL rahat vardı. Bunlar canlı ve gerçek paralar. Bahisler 3000 TL 5000 TL derken arada parası bitip elenenler oldu ve bu yabancı arkadaşla, gene iddaa bayisi olan bir arkadaşın arasında geçmeye başladı. Masada sadece 2 kişi oynuyor diğerleri heyecanla bekliyordu.

70 Bini olan yabancı arkadaş parayı bir ara koyacak yer bulamamışken, aksilik ya 10 el üst üste kâğıdı dışarıya açtı! Sadece son 10 bin lirası kalmıştı ve tek seferde onu da verdi! Gözümün önünde dağ gibi adam yıkıldı. Cebinden arabasının anahtarını çıkardı ve masaya koydu. Ortalama piyasası 80 ila 85 bin liralık arabasını 70 bine saydı ve kahveciye sattı. Kahveci banka gibi. İçerde kasası bile var. Gidip parayı getirdi ve adam o parayı da kaybetti.

Ne biçim bir şansı kitlendi anlamadım. Belki 50 tur oynadılar sadece 2 kere adama geldi kâğıt! Çılgına dönmüştü ve odadaki hiç tanımadığı adamlara yalvarmaya başladı. Daha gençti. Ya 31 ya da 32 yaşlarında. Tabi orda parası olan olsa herkes oynayacak. Bir tek adam bir çuval parayla hala birileri belki para bulup gelir yutarım hesabındaydı. Kenarda oturup bu yabancı kişinin para bulmasını bekliyordu.

O ara tuvalete gittim ve kapı aralıklıydı. Kahveci ve o yabancı kişinin muhabbetine şahit oldum. Abi, benim için o gün kumar bitti! Adam açık açık eşini teklif etti. Yemin ediyorum size abartmıyorum. Kendi kulağımla şahit oldum. Mevzuyu çok derinleştirip yazıyı çirkinleştirmek istemiyorum ama dakikalarca yalvardı ağlayarak. Ben beni görmesinler diye tuvaletten çıkmadım.

Kahveci sinirlendi ve bu ahlaksız tekliften sonra o koridordan büyük kavga sesleriyle salona doğru geldi adam. Kahveci elinde bıçak az kalsın adamı doğruyordu. Oda çılgına dönmüştü. Adamı gözümün önünde herkes yumrukladı. Ben girdim araya canını kurtarmak için ve çıkardım onu oradan. Ağlaya ağlaya oradan çıktı. Öyle fena benzetmişlerdi ki, herif komalık olmuştu resmen. Dedim o teklifi nasıl yapabildin? Sende hiç onur şeref yok mu?

Cevap veremedi ve çekip gitti. Ben dona kalmış hala olayın şokunu yaşıyordum. Derdim kaybettiğim para falan değildi dostlar yanlış anlamayın! O anki dopamin o adama gözümün önünde neler yaptırdı. İnanın kahveci kabul etse bunu bile yapacaktı. Burada ki bütün hikayeleri okudum ve senin bu yaptığın davranıştan ötürü takdir ediyorum.

Bu iğrenç olay gerçekten ibret alınması gereken bir olay. Kahveciyi de polise ihbar ettim. Sanırım basıldılar. 2 gündür ses yok. Allah’ım kimseyi bu rezilliğe düşürmesin. Ben bu olaydan sonra değil kumar, şans topu bile oynamam. Herkes helalinde kalsın. Senin de bir videonda dediğin gibi, herkes doğal sınırlarında yaşasın hayatı. Kumara bulaşan bir insanın iflah olması çok zor. Yolun başındayken bulaşmayın. Bu siteye de kumar hikayeleri diye aratıp denk geldim acaba başka bu tarz bir şey yaşayan oldu mu diye.

Her ne yapıyorsanız yapın ama kumardan uzak durun. Hiç olmadığı kadar iğrenç bir hayata mahruz kalabilirsiniz. Lütfen hayatınız bu kadar ucuza gitmesin. Helal lokma dururken bu hallere düşmeyin dostlar. Allah herkesin yardımcısı olsun bu uğurda!

4 Yorumlar

 1. Gerçekten bu site rahatlatıyor aslında yalnız sana mahsus bı hayatı yasamadigini anliyon daha kötü durumlarda olanları goruyon beterin de beteri varmış diyon admin keşke böyle gün gibi bişey düzenlesen nasıl olur bilmiyom mesala 4 kişilik guruplar her ay 3 bin gibi kumarci para bulur bı şekilde kura yapsan ellerine toplu para geçip borçlarını kapatma şansı gibi tabi yine kumara vermezsek

  • Kardeşim canım dostum şuan biz bırakmış sayılmayız paramız bitmiş durumda yoklukta kumar bırakmak kolay asıl olay paran hesabında varken başlıyor emin ol dediğini yapsak sonuç aynı olacak herkes kendi borcunu zorluğunu çekmesse bu illetten kurtulamaz benim görüşüm

 2. serin hikaye kardeşim.

 3. Son Nokta! dedirten ve kanımı donduran bir olay! Çok bir yorumda bulunmak istemiyorum ama umarım o dayak o adama iyi bir ders olmuştur. Senin de yaptığın onurlu davranıştan ötürü tebrik ediyorum ve kumardan kaybeden birileri varsa kumar oynatan bu çakalları ihbar etmesini istiyorum. Teşvik edelim evlerdeki kumarda bitsin artık!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir