Omurgasızlığın Son Haliyim!

Yazar Hakkında

 • İsim: Anonim
 • Yaş: 27
 • Şehir/Ülke: Türkiye
 • Meslek: Özel Sektör
 • Kaybedilen Miktar: 125.000 ₺
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3 Yıl
 • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Krediler, Aile birikimleri
 • An İtibariyle Kalan Borç: 125.000 ₺

Öncelikle herkese merhaba sayfa sahibinin ellerinden öper saygılarımı sunarım. Bu sayfa bana ilham olucak bundan eminim. Yaklaşık 1,5 sene önce bir kredi borcum vardı 4.000 TL’ye yakındı. Fakat maaşım özel sektörde çalıştığım için azdı ve ödemiyordum ya da asgarisini kapatıp takla attırıyordum. Günlerden bir gün iş yerinden arkadaşım kumardan 40.000 TL aldı yanımda. Ben o zamanlar oynamıyordum tabi ama az çok rulet, slot vesaire vesaire izliyordum ve oynamayı biliyordum. Hatta en yakın arkadaşım pompalıyla kafasına sıkarak intihar etti. Abisi “komple boyundan yukarısı yoktu” dedi.

O gün bugün kumara karşı biri olan birisiyim. Hatta ölen arkadaşımı senelerdir uyarmıştım “bak yapma etme daha kendine yazık ediyorsun” vesaire vesaire. Allah rahmet eğlesin. Gelelim kendi meseleme. O gece ailem yazlıktaydı. Ben iş yerinden eve geldim. 5 tane bira aldım çok iyi hatırlıyorum ve başladım içmeye. Sonra arkadaştan site ismi istedim. Allah’ın belası hemen gönderdi. Baştan 500 TL attım ve sıfırladım kasayı. Sonra bir 500 daha attım, 22.000 TL ödeme yaptı. O zamanki maaşımın 5,5 katı civarıydı bu 22.000 TL. Tabi havalara uçtum. İnanamıyordum. Bu site parayı nasıl verir, nasıl eder onu bile bilmiyordum ama öğrendim. O gün bugündür toplam 125.000 TL borcum var.

Ben kafamda bitiriyorum ama 1 ay sonra tekrar başlıyorum. Para beni her zaman bunlara itiyor. Sayfayı keşfettim. Benle aynı olan binlerce insanlar var YouTube yorumları da dahil. Ben 2 üniversite okumuş biriyim hem de yurtdışı hayatımda var 5 senelik ama insan büyük konuşmamalıymış! Bulaşan bulaşıyormuş. Bugünün tarihi 16.05.2023, 20:33:40. Yeminler Kur-an’lar kitaplar karıştırmayacağım ama bugün benim için yeniden doğuş günü olucak. Aslında borçlarımı bir şeyler satarak kapatırım ama bu kolay olur. Teker teker maaşımla kuruşu kuruşuna ödeyeceğim. Ben annemin babamın yüzüne bakamıyorum artık çünkü gerçekten çok üzülüyorum. Sizde öyle olmayın.

Bugün 500.000 TL ödeseydi belki buraya bu yorumu yazmayacaktım ve tabi devam edecektim ama şunu çok iyi biliyorum o 500.000 TL’nin gitmesi en fazla 2 haftadır bunu unutmayın. Direneceğim, savaşacağım ve başaracağım! Tüm borçlarım 10 ay içinde bitiyor fakat ödemelerimin dengesizliğinden dolayı puanım mahvolmuş durumda. Buna da şükür ediyorum. Allah’tan 200 300 500 bin borcum yok. Devam etsem o da olacak çok iyi biliyorum. Ben öyle bir bağımlıyım ki her gün oynuyordum. Bütün casino sayfaları önümde açık. Twitch’ten YouTube’dan yayıncılar açık öyle bir manyaktım ama kafama dank etti.

Bu arada o yayıncılara falan inanmayın. Onlar siteye çalışan ve onların adına kodla üye olup bedava spin bedava 100 TL falan veriyorlar. Sizin kaybettiğiniz paranın belli bir kısmı (artık siteyle nasıl anlaştıysa) ona gidiyor. Onları izleyip sakın ola tuzağa düşmeyin. Bugün son oyunu mu oynadım, saçlarımı yoldum, üstümü başımı yırttım. Hatta intihar etmeyi bile düşündüm. “Ben ne yapıyorum?” dedim. Yarım saat aynada kendime baktım ve kararımı verdim. Bu iş doktor, psikolog, hacı hoca ile olucak işler değil. İnsan kafasında bitirecekmiş bu işi. Ben bu illüzyondan uyandım. Çok geç oldu ve baya geç oldu ama uyandım. Arkadaşlarımın hepsi kumar oynuyor deli gibi. Onlarda benim gibi 100 200 300 bin içerdeler. Hatta 3 tane kemik dostum vardır, beraber yer beraber içeriz beraber eğleniriz.

Hep onları aradım. “Benim yanımda kumar muhabbeti vesaire yaparsanız keserim muhabbeti” dedim şaşırdılar. “Yani hemen kaybettin, tabi böyle diyorsun” dediler. Bugün aynaya baktığımda o yarım saatlik süreçte kendime geldim ve küfürler etmeye başladım. O kadar iyi bir ailem var ki anlatamam size. Çok şanslıyım böyle bir ailem olduğu için, kumar oynadığımı da biliyorlar tabi hatta babam “kumarbaz adamın borcu ödenmezse tekrar düşer” dedi. Ben “ödemeyin!” dedim. “Yeterli bu kadar kendim halledeceğim” dedim. Keşke demez olaydım daha da saplandım lanet olasına. Bu arada 1.90 boyunda, yapılı tipide iyi olan birisiyim. Kendime yazık ettiğimin farkını çok geç olsa da anladım.

Yeni başlayanlar için tavsiyem, evinizde bilgisayar, telefon vesaire ne varsa camdan aşağıya atın. Benim 1 sene önce kumardan 12.000 TL borcum vardı. Kara kara düşünürken şimdi 125.000 TL oldu. Zaten kredi ile kumar oynuyorsanız şimdiden geçmiş olsun. Sizi ancak çok extrem durumlarda kurtarabilir. Kredi çekip sakın ola kumara bulaşmayın. Sağlıcakla kalın. Kazanılacak yaşanılacak hayatlar var. Uzak durun hayatın tadını çıkarmaya bakın. Hayat hiç bir zaman bundan ibaret değil! Buralardan gelen paralarla bir hayata devam edilmez. Zaten 2 milyon alırsın bir gecede gider. Araba alırsın sonra bir kaza da param parça olursun.

Ahlı para bunların hepsi. Dini inancım pek olmasa da bu tarz şeylere cidden inanırım. Çünkü çevremde o kadar oynayan var, kimseye ama kimseye hayır gelmedi bu paradan. Ben geç olsa da fark ettim. Nerden baksan 1 senem çöpe gitti. Bu hayatta alem yapmayı seven bir insanım fakat artık onu da ayda bir yapacağım. Uzak durun, uzak durun, uzak durun. Benim gibi bir insan 20.000 TL’ye spin mi almadım, bir gecede 25.000 TL bakiye mi yüklemedim, neler neler yaptım. Her oyunu denedim. Aklınıza gelmeyecek sağlayıcılarda bile denedim. Ama yok dostum yok yani olmaz. Ne yaparsan yap boş.

Özellikle evli arkadaşlara sesleniyorum. Çocuğunuzun ve eşinizin ahı ağır bir şekilde tutar bunu unutmayın. Bir an önce uzaklaşın. Borç ödenir bir şekilde, zorlar ama ödenir. Allah’tan asgari ücret hep artıyor enflasyon fazla olmasa daha kolay ödenecek. Çok borcu olanlar bu yönden şansınız var tabi. Uzak durun, uzak durun, uzak durun! Lütfen yalvarıyorum size. Sayfanın sahibine sonsuz teşekkür ederim böyle güzel bir sayfa açtığı için.

Bir Yorum

 1. Güzel dostum merhaba,

  Asıl hikayeni paylaşıp başkalarının elinden tutma cesaretinde bulunduğun için ben teşekkür ederim. Burada hikâye paylaşan herkese ayrıca yürekten teşekkür ederim. Birçok insana dokunduğunuza emin olabilirsiniz. Bu hikayeleri okuyup geri adım atan ve hala da kararlılığını sürdüren gerek mail gerek Facebook sayfasında onlarca güzel geri dönüş alıyorum. Buda benim elimden gelen tek şey maalesef. Keşke imkanlarımız olsa daha da ilerisini yapabilsek ama şimdilik böyle kararlılıkla paylaşımlarımız devam edecek. İlerleyen zamanlarda belki daha faydalı olabileceğini düşündüğüm paylaşımlar gelebilir.

  Umarım yeni hayatında sende mutlu olur ve yeni hayatına yani gerçek ve olması gereken hayatına bir an önce kavuşursun. İnan bana sonu olmayan bir bok çukuru. Bir tane adam gösterin bana kumar oynayıp refaha ermiş. Uzun vadede herkes içeride maalesef. Giden para olsa bi dert değil. En zor olanı duygularını kaybetmen, sürekli bir kaygı ve depresyonla yaşaman. Bu biraz zaman alan bir şey ama beyin ödül sistemin onarıldıkça bununda ortadan kalktığını göreceksin zaman için. Allah yardımcın olsun.

  5
  1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir