Şeytanın Ağından Kurtulacağız!

Yazar Hakkında

 • İsim: Kaptan
 • Yaş: 25
 • Nereden: Türkiye
 • Meslek: Denizci
 • Kaybedilen Miktar: 70.000 Lira
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3  Yıl
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Kazananı olmayan sonsuz bir şeytan çukurudur bu kumar.

Allah’ın rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun dostlar. Kumara üniversite yıllarında bir arkadaşım yüzünden başladım. O zamanlar tabi öğrenciyiz çok az paramız vardı. 50 – 100 lira ile oynamaya başladım ve zaman zaman kazanıp zaman zaman kaybediyordum. Bütçem çok kısıtlı olduğu için ara ara oynuyordum ve bağımlı değildim, sürekli aklımda kumar yoktu yani.

Daha sonra okul bitti işe başladım. 2020 yılının son çeyreğinde. Uluslararası çalışan yük gemisinde 3. Kaptan olarak çalışıyordum. Aylık gelirim asgari ücretin on katı kadar bir miktar fakat bunun hiçbir önemi yok. Çünkü kaybetmenin sınırı yok. İnsanlar evlerini, arabalarını veya varsa zorluklarla biriktirdikleri altınlarını satıyor ve götürüp kumarda kaybediyor. Hatta miktar ne kadar çoksa o kadar fazla kaybediyoruz.

Kumar bağımlısı olarak kabul etmemiz gereken başlıca hususlar;

 

 • Bu kumar illeti dibi olmayan bir delik ve yutamayacağı hiçbir şey yok. Hayatınız, canınız dahil.
 • Bu şeytan icadının kazananı sadece oynatanlar. Onların da kazandığı söylenemez, elbet bir gün onlar da bu haram paraların cezasını ödeyecekler. Allah’ın adaleti asla şaşmaz çünkü.
 • Oynamaktan vazgeçmediğin sürece her seferinde daha fazla kaybedeceksin ve en sonunda bütün para kaynakların bitince intihar etmeyi düşüneceksin. Çünkü ‘’başka çıkış yolum yok’’ diyeceksin! ‘’bu borçlar ödenmez’’ diyeceksin, şeytanın esas istediği noktaya doğru gideceksin.
 • Mevcut durumda helalinden kazandığın paraya şükredeceksin ve her bir kuruşunun kıymetini bileceksin sevgili arkadaşım, abim, kardeşim. Çünkü o kadar zor kazanıyoruz ki her bir lirayı.
 • ‘’Çok para mutluluk getirir’’ yanılgısından çıkacaksın çünkü öyle bir şey yok. Mutluluk getiren para helalinden kazanılan ve bereketli olan paradır. Rakamların fazla veya az olmasına değil helal olmasına çok dikkat edin. Rabbim kimseyi rızıksız bırakmaz ve rızkımızı helal çerçevede kazanacağız, huzurla hayatımıza devam edeceğiz.
 • Kayıplarını unut gitsin çünkü bu noktaya gelmenin sebebi de önceki kayıplarını kurtarma niyetindi, bunu asla unutma. Bu süreçte kazandığın tecrübe olsun sana ödeyeceğin borçlar ve kaybettiğin paralar. Unutma ki hiçbir tecrübe sıkıntı çekmeden, zorluk yaşamadan kazanılmaz. Bu sana hayatının en büyük tecrübesi olsun.

Kaybettikleriniz kazandıklarınızın üzerinde olmasına rağmen şeytan sizi bırakmıyor ki, kazanırsanız bırakır mı?

Kumar nöbetiniz geldiğinde yapacağınız tavsiyeler:

 • Telefon ve bilgisayardan kesinlikle uzak kalın, evdeyseniz eğer o an telefonu evde bırakın ve dışarı çıkın yürüyüş yapın, koşun enerjinizi üstünüzden atın. Temiz hava almak eminim iyi gelecektir. Eğer dışarıya gidemiyorsanız buz gibi duşa girin şok etkisi yaratır. Kendinize oynamayacağınızı, bunun asla kazananı olmadığını söyleyin.
 • Ailenizi düşünün, evli iseniz eşinizi ve çocuğunuzu düşünün. Evli değilseniz de anne ve babanızı düşünün. Kayıplar arttıkça, bataklığa battıkça onların yüzüne nasıl bakamayacağınızı düşünün. Çünkü zamanla onurumuzu, haysiyetimizi, şerefimizi kaybediyoruz. Bu lanet şeytan bizi o bataklıkta boğup öldüreceği günü bekliyor. Maddi manevi bütün yaşantımızı kumar illetiyle elimizden alıp kendi çukuruna çekerek bizi yok edecek.
 • Sizi bu tuzaktan kurtaracak insanların yanında olun, yalnız kalmamaya özen gösterin. Bu bırakma sürecinde yalnız kalmak en tehlikeli ve av olmaya müsait zamandır.
 • Spor yapmak çok yardımcı olacak eminim. Spor salonuna gidin veya kendi imkanlarınızla yapın fark etmez. Beynimizin hep daha fazla istediği, bağımlısı olduğu dopamini spor yaparak bir miktar salgılarsınız ve bu sizi rahatlatır. Ayrıca da sağlıklı olursunuz.
 • Kendinizi gün içinde bedenen çok yorun. Akşam yatağa zor atacak hale getirin. Gerekiyorsa iki işte çalışın, hayır işleri yapın, ihtiyacı olan insanlara yardım edin. Boş kaldıkça şeytan dürtecek ve fitnesiyle aklınızı karıştırarak kumara çağıracaktır.
 • Onurunuzu ve itibarınızı kaybetmeyi göze almayın bunu asla kabul etmeyin çünkü bu işin sonunda bunlar yok olacak, eğer bırakmazsanız. Teknoloji devi bir marka sahibinin şu sözünü ifade etmek istiyorum; ‘’İtibarımı kaybetmektense bütün servetimi kaybetmeyi tercih ederim çünkü itibarım olduğu sürece kaybettiğim servetimi yerine getirebilirim ve kazanabilirim.’’
 • Evinizde, kumar oynadığınız yerde değişiklikler yapın. Mesela oturma düzenini değiştirin eşyaların yerlerini değiştirin, size o kumar oynadığınız düzeni çağrıştıran şeyleri değiştirmiş olursunuz.

Son olarak da şunları söylemek istiyorum;

Bu online kumar sistemi öyle kurnaz ve şeytanca hazırlanmış ki sizin kazanma şansınız asla ama asla yok sevgili arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim. Zaten öyle olsaydı bu siteler yıllardır ayakta kalabilirler miydi? Sorarım size bir düşünün. Hatta her gün yeni yeni siteler ortaya çıkıyor daha fazla paramızı almak için.

Kazanma ihtimalimiz olsaydı zaten bugün bunca kayıp ve borç içerisinde olmazdık. Şimdi sizin aklınıza kazandığınız büyük paralar gelecektir eminim. Benim de 3 liradan slot çevirirken 15 bin lira, 10 liradan çevirirken 10 bin lira, 4 liradan çevirirken 5 bin lira, bin liralık satın aldığım bonustan 13 bin lira aldığım geliyor fakat sonuç ne? Sonuç 30 bin lira borcum var…

Ve bu oyunların verdiği paralar hep sizden o paraları fazlasıyla aldığında vermesi. Bu kısım çok ince detay, kumar sizden 1 alır 1.5 verir daha sonra siz devam edersiniz ve 2 verirsiniz 3 alırsınız ama battığınızın farkına varmak yerine kazanıyorum diye sevinirsiniz. Kayıplarınızı, borçlar içinden çıkılmaz hale gelene kadar fark etmezsiniz bile belki.

Sonucunda da bankalara, eşe dosta olan borçlar alır başını gider ve biz hala devam ediyoruzdur şeytanın bataklığında batmaya.Allah hepimize hidayet nasip etsin, bu illetten kurtulma ve dayanma gücü versin. Unutmayın kumar sizden güçlü değil ve kesinlikle onu yenebilirsiniz. Allah’a emanet olun.

Bir Yorum

 1. Kaptan Merhaba,

  İnce detaylara değinip tavsiyeler verdiğin için teşekkür ederim. Evet senin de dediğin gibi yüksek para kazanmak bir şey ifade etmez. Sen kumar oynadıktan sonra dipsiz bir kuyuyu doldurmaya benzer.

  Birde ben eklemek isterim. En önemlisi, sabrını alır ve normal bir işte çalışamaz hale getirir. Artık yaptığın emek gerektiren hiçbir işten zevk almazsın! Çünkü hazır ve kolay paralarla şişirilmiş bir düzenek var orda. 10 liraya 10 bin kazandık evet ama sonuca bakmak lazım.

  Allah herkesin bu uğurda yardımcısı olsun. Kumar lanet bir çukurdur! İçine düşeni boğar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir