Söndürülen Bir Hayat Daha

Yazar Hakkında

 • İsim: Habib
 • Yaş: 22
 • Nereden: İstanbul / Türkiye
 • Meslek: Kurye
 • Kaybedilen Miktar: 430.000 Lira
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3  Yıl
 • Tek Cümlelik Kumar Özetin: Geleceğinizi, evlatlarınızı, eşinizi düşünün!

Merhaba iyi günler herkese. Ben 22 yaşında, eğitimli efendi bir kardeşinizim. Dışarıdan bakınca mütevazi ve kibar biriyimdir. Kumarla lisede tanıştım. İddia oynayan bir arkadaşımın tavsiyesi ile başlayıp 3-4 ay oynadım ve bıraktım. Oradaki kayıplar cep harçlığı niteliğindeydi.

Ardından lise bitince 19 yaşında iken bir arkadaşım bana yasa dışı bir bet sitesinde iddaa oranlarının çok güzel olduğunu söyleyip bana bir kupon verdi. Siteye geçen 50 TL yatırıp kupon yapacaktım ki CANLI CASİNO kısmına gözüm takıldı. Allah kahretsin ki o rulet denen lanet oyuna girdim ve renk oynamaya başladım.

30 saniyede parayı kaybettim. Sinirlendim ve hemen arkasına 350 TL daha yatırdım. 10 dakika içinde o para 1000 TL olmuştu. Hayat o kadar güzel, para o kadar tatlı gelmişti ki… Sonrası zaten rüya gibiydi. Her gün 500 TL yatırıp 800-900 yapıp çekiyordum. Akabinde YouTube’da bu oyunu oynayıp yayınlayan adamlar gördüm.

Akıl alır gibi değildi 200.000 – 300.000 gibi bakiyeyle oynuyorlardı ve benim nutkum tutulmuştu. Kendi kendimde dedim “büyük yatırım büyük kazanç demek.” hemen maaşı alır almaz 4000 lira ile oyuna girip renk oyununu boş verip sayı oynamaya başladım. Allah’ım neler oluyordu? 1 aylık maaşımı, emeğimi 15 dakika içinde kaybetmiştim.

Tabi akıllıyım! Maaşımı hiç orada bırakır mıyım? Hemen gittim kredi kartından 5000 TL yatırıp 1 saat içinde kaybettim. 1 saat öncesine kadar maaşımı yeni alıp 4000 liram varken 1 saat sonra 9000 lira eksiye düşmüştüm. Akabinde bu süreç böyle devam etti. 2019’un başlarında 220.000 TL para kazandım. Paramı çektim, gayet güzel fiyakalı bir şekilde giyindim, gezdim, yedim, içtim, eğlendim. Taaa ki para yavaş yavaş azalıncaya kadar.

Azalma dediğime bakmayın. 220.000’den daha 145.000 TL duruyordu. 45.000 siteye atıp 100.000 yapayım dedim ama nafile… Arkasında 100.000 atıp yine kaybettim ve yine elde avuçta kalan para koca bir sıfırdı. Yaklaşık 2 senedir ne alırsam veriyorum. Hesabıma 30 TL para girse hemen atıyorum. Geçen hafta 50 TL ile 12.000 TL yaptım ama çekmedim.

Çünkü öyle bir hırs var ki, öyle bir kayıp var ki ne 12.000 yeter, ne 120.000 yeter. Yaklaşık 2 senede babamdan kalan arsa, vefatından kalan tazminat, para edecek her şeyim gitti. Ve ben halen bu illeti bırakamıyorum. İntihar eşiğindeyim. Bu lanet, bu illet beni yalancı yaptı, yüzsüz yaptı, gurursuz yaptı.

Cebim para doluyken yanımda olan arkadaşlarım, dostlarım hiçbiri yok artık. Kardeşlerim yüzüme bakmıyor… Ve en kötüsü kız arkadaşım gözlerimin içine baka baka “sen adam değilsin” deyip benden ayrıldı 2 ay önce. Artık yaşamıma son vermenin eşiğindeyim. Yaşayacak gücüm de dermanım da kalmadı. Allah yardımcımız olsun. Başınızı şişirdiysem af edin abiler.

3 Yorumlar

 1. Öncelikle kardeşim değil 400 bin 400 tirilyonda kaybetsen hayatını bitirmeye değmez ben 120 bin kaybetmiş Bi abinim 29 yaşındayım 22 yaş okadar genç Bi yaşki anlatamam yaşın benim kadar olduğunda 400 bin artıya bile geçebilirsin ve o kaybettiği parayı hatırlamazsın bile bunu ben dıyorum ve hala oynayan bırakmayan aşalık Bi adamım evliyim ve ikitane sabi çocugum var çocuklarımın suratına bakınca ağlayasım gelio mama paralarını kaybettim süt paralarını kaybettim karım kaçkere affetti ailem kaçkere affetti ama bu illet öyle bişeyki oynatını site sahibini bulsam yemin ederim dakika düşünmez kafasına sıkarım ki bunada imkanım var ama bulamıyorum zorlamı oyatıolar hayır ama zorla oynatsalar daha masumca hayatımı bitirdiler kardeşlerim benle konusmuyor ugruna canımı vereceğim arkadaşlarım arayıp sormuyor keşke elimde Bi güç olsa zamanı geriye yada bırakmış Bi şekilde ileriye sarabilsem her Türk gencinin hayali olan Bi mesleğim var ama hayattan aldığım zevk sıfır ölü gibiyim

 2. Ah be güzel kardeşim…Ben’de 26 yaşındayım ve 1.200.000 TL para kaybettim..Hamd olsun bıraktım…. sadece canlı futbol bahisi oynardım…Başka da oyun bilmem ve oynamadım…ALLAH için tevbe et…İnan Bana hayat çok güzel…22 yaşındasın ya sen. 32 yaşını düşün…10 sene sonra nerede olacağını düşün…Hiçbir şey için geç değil…Lütfen hayatı bırakma…Ben’de hikayemi buraya yazdım..Sayfa yöneticisi ALLAH RAZI OLSUN çok ilgileniyor…Hepimizin yarası var kardeşim…Ben’de çok şey kaybettim ama bıraktım hamd olsun..En önemlisi borcum yok sağlığım yerinde ve 2 yıl uzamış olsa dahi üniversitemi bırakmadım..Tevbe ettim hamd olsun…tam 37 gündür 3 TL lik kupon dahi yapmadım…Tevbe ettim..Kardeşim Benim tevbe et..ALLAH’A SIĞIN…VALLAHİ HERŞEY DÜZELECEK..Sakın ama sakın intiharı düşünme…Çözüm değil..Herşey yoluna girecek..Sana adam değilsin diyen kız arkadaşına da adam olduğunu göster..Toparlan herşeyi hallet ve başka bi kızla evlen..Seni sevecek bi kadınla..Bak o zaman seni sevmeyen insanların nasıl kahrolduklarını..Sakın pes etme kardeşim…Kendine iyi bak…Selametle kal…

 3. Habib merhaba,
  Yaşın henüz genç olmasına rağmen beni yormayan ve imla kurallarını harika kullanan bir yazı gönderdiğin için öncelikle teşekkürlerimi iletiyorum. Evet bu genç yaşta 220 Bin Lira gibi ciddi miktarlarda bir parayla tanışman zaten beyin kimya sistemini alt üst ettiğin nokta olmuş.
  Eskiye nazaran daha zevksiz ve ruhsuz yaşadığına adım gibi eminim ama intihar lafın hiç hoşuma gitmedi. Hadi diyelim intihar ettin. Peki ya geride kalanlar? Lütfen aklını başına al ve daha genç olduğunu hatırla! Bu senin elindeki en büyük kozun.
  KFC’yi bilirsin meşhur tavuk fast food zinciri. Bu adam el arabasıyla başladığı yolculuğundan hiç vazgeçmedi. Yıllarca batıp çıktı ama hayatı bırakmadı ve KFC şöhreti dünyaya yayıldığında adam yaşlıydı. Son ana kadar ümidi olan bu adam hayattan ve mücadelesinden vazgeçmediyse, sen neyin derdindesin be güzel kardeşim.
  Senin yaşında olup 100 milyon borcu kabul edecek milyonlarca insan var. Lütfen kendine ve sahip olduğun bu değere, yani Allah’ın sana emanet ettiği bu cana sahip çık. Bencillik edip kendi canına kıyarsan, zavallı anan baban eğer hayattalarsa her gün öleceklerini unutma.
  Ayrılmadan şu videoyu da izlemeni istiyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=_fAihQ6wAaU

  Üzülme yalnız değilsin. Biz burada bir aileyiz ve kumarla mücadele ediyoruz. Gerek mesajla gerek yorumlarla en kısa zamanda ya ben ya da birileri mutlaka sana cevap verecektir! Allah’a emanetsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir