Yıkılan Bir Gençlik!

Yazar Hakkında

 • İsim: Ahmet
 • Yaş: 24
 • Şehir/Ülke: Konya / Türkiye
 • Meslek: İnşaat İşçisi
 • Kaybedilen Miktar: 400.000 ₺
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3 Yıl
 • Kumar Borcunun Kaynağı: Mobil Bankacılık
 • An İtibariyle Kalan Borç: 150.000 ₺

Herkesin bildiği gibi bende bir arkadaş kurbanıyım. Askerden geldim kendi işimi kurmuş arabamı almıştım. Her şey çok güzeldi. Birgün bir arkadaşın yanına gittim yasa dışı bahis sitelerinden bahsediyorlar ve kazandıklarını anlatıyorlar. Bunu anlatan 28 yaşında ve ben sadece 21 yaşındayım. Kendisini yapıyor evim arabam var o şahsın hiçbir şeyi yok öyle anlatıyorlar ki dedim “beni de kaydedin” hemen ver telefonunu dedi ve alıp beni de kaydetti.

Ama futbolla, ruletle hiçbir alakam yok, sanal FİFA maçları oynuyorlar. Neyse maçların nasıl oynandığını öğrendim ve başladım oynamaya. Küçük paralar atıp, alıp çıkıyordum kaybetsem de küçük miktardı. Sitede bir sürü oyun vardı. Bastım birine derken rulet masasına girmişim. Nasıl oynandığını bile bilmiyorum. Yanlışlıkla 15 TL bir sayıya koydum ama 1 tane sayıya koydum 36 sayı arasından yanlışlıkla koydum oynamayı bilmediğimden o sayı geldi. Çok şaşırdım 5 saniyede 15 TL 500 TL kusur oldu. Orada yemi yutmuş hayatımı 500 TL’ye verdim.

Daha sonra çektim, ruleti araştırdım oynamayı öğrendim ufak tefek oynuyorum. Kayıp yaşamaya başladım. 15 bindi ödedim. Uzak durdum ve daha sonra tekrar başladım falan filan derken beni gittikçe içeriye alamaya başladı. Babam vefat etti ben altı yaşında iken. Garip bir anam var yaşıyoruz onla. Babamdan kalan tarla vardı orayı satma kararı verdim. Sevdiğimle evlenecektik bir kısmıyla paranın borcumu ödedim geriye kalanı ise düğün paramdı. Altın almıştım kız arkadaşım “evlenmek için erken” dedi. 4 yıldır sevgiliydik, o erken görüp evlenmeyi kabul etmedi.

Annem yemek yapmayı çok bilen biri değil. Genel de dışardan yerdim. Birde kız arkadaşıma anlatır oda halden anlayan bir insan değildi. Neyse “evlenelim” diye tartışıyorduk sık sık. Kumarı unuttum. Kız arkadaşımla kavga ediyor hiç mutlu olamıyordum ama çok seviyordum. Yine kavga etik canım çok sıkkındı. Siteye girdim bir meblağ para attım. Cüzi bir miktar kazandım ve daha sonra başladık kayıp vermeye.

İnternetten vidolar falan bakıyorum tabi kaybım aklıma geldikçe geri oynayasım geliyordu. Yaptırdığım bileziğin parası 3, 5 derken gitti. 80 bin kadar daha sonra kredi kullandım. 50 bin az az o gitti daha sonra bir tarla daha vardı onu da satım ve o para da gitti. Gittim tekrar bir kredi daha çektim yine durmadım o da gitti. Her defasında “ödeyip bırakacağım” diyordum ama bir türlü yapamıyordum. Tekrar 3. 5 derken yine dalıyor para bitince kendime geliyordum. Aslında yüksek meblağ hiçbir zaman kazanmadım. Hep “10 ver 1 al” daha sonra yine durmadım. Arabamı satım 190 bine.

Bir miktar borçlarımı ödedim. Düğün için ayırdığım bir kısım parayı abime verdim. Şu an yine kredi kartlarım borçlu bataklıktayım. Esnaflığım bitti çalışamıyorum. 150 bin borç var önümde koca bir düğün var önümde. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yaşayan ölü gibiyim. 3 yıldır ne yaşadım bilmiyorum bıraktık bırakmasına ama bizi uyaran bu güzel abimin bir vidosunu dinleyip dediklerini yapsaydım bambaşka bir yerde olurdum. Bak yalvarırım kulak verin bu admin ne anlatıyordu ne söylüyorsa vallahi billahi doğru soyluyor.

Her şey anlattığı gibi geliyor. Dinleyin! Kaybınız ne olursa olsun arkanıza bile bakmadan bırakın. Ben kaybını bırakamadım, tertemiz hayatım kaydı gitti. Sevdiğim bir kız var yüzüne bakacak halim yok. Annem beş kuruşu saklarken ben milyarları batırdım. Nasıl zoruma gidiyor ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolojim bozuldu. Eski halimden eser kalmadı. İnşAllah kalkacağım ayağa. Bu ilete bulaşmadan gece gündüz çalışacağım. Çöpten kağıt toplayacağım ama kalkacağım ayağa. Bir daha da bu durma düşmeyeceğim Allah’ın iziyle. Lütfen uzak durun, hayatınızı daha fazla karartmayın!

6 Yorumlar

 1. Öncelikle çok üzüldüm senin adına benle aynı yaştasın bende totalde 250 bin kaybettim 80 bin borcum var. O kadar koyuyor ki adama geçenlerde kendime yemin ettim oynamamak için gittim iphone 13 aldım sana yemin ederim ki o 13 ü 1 hafta icinde satıp kumarda yedim. Sabah işe giderken milletin elinde iphone görünce tribe giriyorum psikolojim allak bullak. Biz nasıl böyle bi hataya düştük anlamış değilim. Gideni unutamıyordum unuttum şükür artık koymuyor şuan da kendimi; ulan 80 bin borcun var iyiki 180 değil 80ni yapan 180 de yapar 1.800.000 de yapar diye avutuyorum. Herkesin durumu vahim geçmiş olsun tekrardan lütfen artık daha oynamayalım. (Admin bu yorumu okuyorsan 2 defa hikaye paylaştım uzun, ama sen hala paylaşmadın hikayemi :(((

  • Selam, hikayen sırası geldiğinde paylaşılacaktır ve sana da verdiğin mail yokuyla geri dönüş yapılacaktır. Lütfen biraz sabırlı olalım. Saygılarımla. Allah’a emanet.

 2. İnşallah kurtulursun bu illetten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir