Kendimden Utanıyorum!

Yazar Hakkında

 • İsim: Hakan
 • Yaş: 25
 • Şehir/Ülke: Bursa / Türkiye
 • Meslek: Cam İşleme
 • Kaybedilen Miktar: 1.200.000 ₺
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3 Yıl
 • Kumar Borcunun Kaynağı:Kendi işimden gelen kazançlar
 • An İtibariyle Kalan Borç: 35.000 ₺

Merhaba, yaşım 25. İki yıllık evliyim ve dünya tatlısı bir oğlumuz var. Direkt konuya gireyim. Kendi işimin patronuyum. Hiç başka bir yerde çalışmadım. Lise bitikten beri hep çalmıştım. Okul döneminde de kafelerde part time olarak çalışıyordum. Hayatım hep mücadele etmekle geçti. 20 yaşından beridir iyi para kazanıyorum ama nafile. Çok güzel, iyi kalpli bir eşim var. Kendi çabamla muhteşem bir düğün yaptım. Evlendim, işimi gücümü yoluna koydum.

Tam rahata kavuştum, artık stres sıkıntı yok, ufak ufak yaptırımlar yaparım, arabamı değiştiririm kafasını yaşarken bir arkadaş ortamında slot oyunları ile tanıştım. İlk etapta 15K yatırdım ve o para gitti. İki gün sonra 30K yatırdım oda gitti. Neyse “tamam” dedim kendi kendime. Farz etki iki daire iş az yapmışsın bu ay. ben tabi kendimi böyle teselli ettim. 2 ay oynamadım ama daha sonra yine aynı arkadaşla denk geldik.

Anlatıyor “dün akşam 225K aldım, 10K yatırıp” diye anlatıyor da anlatıyor ama ben az çok biliyorum az para ile kazanamam. Yani bildiğimi sanıyorum. A bankasında altın hesabım vardı. 50K çektim oradan ve siteye yatırdım. Dede var slotlarda buraya düşen bilir. Hep ondan oynuyorum 10K, 10K bonus alıyordum ve bir saat bile sürmeden 4 bin kaldı hesapta. 46 bin zarar. Sonra 100 TL 100 TL çevirmeye başladım. Dede çıldırdı 1275K’ya 125X attı ve 160K para verdi. Asıl film bundan sonra başladı.

Çekmedim parayı çünkü ihtiyacım yoktu. Dönen bir tekerim var ve kendi kendime yetiyordum. Zaten o parayı da gözden çıkarmıştım. “Boş ver kalsın, sen ufak ufak yükseltirsin” derken 1 gün dahi geçmeden hepsini kaybettim. Ondan sonra gergin başladım oynamaya. Müşteriden para geliyor 3 beş ne gelirse atıyorum. Ayda 200K para atıyorum, 150K çekiyorum. 500K atıyorum, 350K çekiyorum. Ay sonu hep zarar hep zarar. Son 9 ayda toplam kaybım 1.178.000 TL. Ne yapacağımı bilmiyorum. Gece gündüz çalışıyorum ama cebimde kuruş para yok.

Bu Yazı İlgini Çekebilir: Yasa Dışı Bahis Oynamanın Cezası

Eşimi; “hep zarar ediyorum işlerden” diye yalan söyleyerek geçiştiriyorum. Çok şükür borca girmedim henüz. Bugün bunları yazarken net olarak para ile irtibatımı kesiyorum. Eşimle konuşup bütün işin gelirini giderini kendi hesaplarından yapmasını isteyeceğim. Ben yakıt parası hariç hiçbir parayı ne hesaplarıma ne de cebime sokmayacağım. Bütün emeklerim gitti. Elemanların parasını hep geciktirerek verdim. Bütün saygınlığım gitti. Kendi iş yerime başım önde giriyorum hep. Evi ucu ucuna geçindiriyorum çünkü gelen parayı anında sanki mecburmuşum gibi oyuna atıyorum. Daha dün 93 bin verdim. Şu an cepte para yok.

Haftaya maaş günü. 3 kişinin maaşı 67 bin TL, ben bir saatte verdim o parayı. Kendimden tiksiniyorum. 54 yaşında adam benim yanımda çalışıyor 22 bin TL’ye. Gerçekten abilerim, kardeşlerim bu işin kazanmakla alakası yok. Hipnotize oluyor insan. 500 binde kazansan çıkamazsınız. Hep daha fazlasını istiyorsunuz. Hadi diyelim 5 bin verdiniz bu hafta. Sonraki hafta yine 5 bin attınız ve 15 bin kazandınız. Mantık olarak 5K kardasınız. Sanki hiç para kaptırmamışsınız gibi önce o paranın yarısının nereye gittiğini anlamadan bitiriyorsunuz. Kalan yarısını yine oynayıp kaybediyorsunuz.

Hiç bulaşmamış arkadaşlara naçizane tavsiyem kesinlikle “şu kadar kazandım, bu kadar aldım” diyenlere bulaşmayın. Para kazanmak gerçekten çok kolay bu devirde. Oyuna vereceğiniz parayı büyük yada küçük bir şeyler alıp satın. Hiç bir şey bilmezseniz bile yapın, korkmayın! Ben 9 aydır verdiğim parayı kendi işime yatırıp cam alsaydım zaten 450K kardaydım. Kafayı yemek üzereyim. 9 aylık bebeğim var onu sevmeye öpmeye utanıyorum. 2 aydır pazar günleri de çalışıyorum deyip sabah erken çıkıyorum ve dükkâna gidiyorum.

Ailemin yüzüne bakmaya utanıyorum. Eşime bir şey söyleyemiyorum. Bugün benim miladım olacak İnşAllah. Benim hikayemi yanımda çalışanlar, yeğenim bile bilmiyor. Kimse bilmiyor, söyleyemiyorum. Duyulursa kimseye anlatamam bir şey. O yüzden içimi dökmek istedim. Kumarın kazananı hep kasa, asla biz olmadık. İnşallah yine toparlayacağım. İki ay sonra askerliğim var 21 gün. Bu benim için kafamı toplamama yardımcı olacak çünkü ben gerçekten eşimin ve çocuğumun yüzüne bakamıyorum. 3 aydır akşam çayı içmedim.

Bilmiyorum, Allah’ım bir daha bulaştırmasın beni çünkü ben bir daha oynarsam kafama sıkacağım. Kaybedeceğimi biliyorum. Zaten kazanmak gibi bir derdim hiç olmadı. Oyunun bağımlısı oldum ben. Defalarca 300 bin gördüm ama çekmedim, çekemedim. Bunu bildiğim halde bu duruma düştüm. Yazıklar olsun bana. Ya babama anlatıp beni aşağılamasını, hakaret etmesini, ağzımı burnunu kırmasını isteyeceğim. Çünkü birinin bana bunu yapması lazım. Ben insanlıktan çıktım, siz çıkmayın!

Güncel Video ve Hikayelerden haberdar olmak için Türkiye’nin İlk ve Tek Anti-Kumar platformu olan www.kumarpismanliktir.com’u aşağıdaki sosyal medya kanallarından da takip edebilirsiniz. Ayrıca sizin de benzer hikayeniz varsa, sizde bu platformda paylaşarak dayanışmaya katkıda bulunabilirsiniz.

İletişim: https://kumarpismanliktir.com/iletisim/

Hikaye Gönder: https://kumarpismanliktir.com/hikaye-gonder/

İllüzyon E-Kitab: https://www.kobo.com/tr/tr/ebook/lluzyon-1

Facebook: https://www.facebook.com/Kumarpismanliktir

Youtube:  https://tr-tr.facebook.com/Kumarpismanliktir/

3 Yorumlar

 1. İnan kardeşim bu anlattıklarını bariz yaşıyorum bendeŞerefsizin biri anlata anlata bitiremedi,bir defa oynamak istedim giriş o giriş.40 günde 1.000.000 verdim.Benim de kendi işim iyi bir gelirim var.Ama inan ne huzurm kaldı ne sevincim.Kaç defa yemin ettim oynamıucam diye,yine oynuyorum,günde 20-50k kaybediyorum.Ama bu geceden sonra bende oynamayacağım Allahın izniyle.Namaza ve Rahmani işlere yönelirsek bırakabiliriz bence.Başka türlü zor bu Allahın cezasını bırakmak.Ben hayatımda böyle lanet bşe görmedim.Neşem huzurm kaçtı,sosyal hayatı,iş hayatını,aile hayatını herşeyi etkiliyor.Allah alışanın yardımcısı olsun.Kimse kazanıyorum diyene kanmasın.Kazanılsa bile bunun parasından kimseye hayır gelmez.Senin kazandığını sandığın parayı birileri kaybediyor.Belki çocuğunun hastane parasını,belki son nafakasını,o paradan kimseye hayır gelmez…

 2. hadi biz 200 tl muhtaciz el.işinde calisiyoruz ya sen kendi işin var ne gerek var abi günlük kazancim 400 tl.benim ya senin senin durumunda olsak hc oynamayiz

  • Kesinlikle katılıyorum biz yevmiyeci veya asgari ücretli çalışanların hayali ticareti geçtim devlet memuru olsam yeminle zengin sayacam kendimi ay dedi mi en azından sabit gelirim olur biraz birikim yaparim diye. Bir de ticaret yapacam kumara bulaşacam zaten ticaret bir nevi kumar gibi her daim batma riskin var ama akıllı olursan iyi kazanırsın, abime yine de hak veriyorum çünkü işin hastalık kısmına geçtiğin zaman para algını yitiriyorsun, Allah herkesin işini gücünü rast getirsin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir