Zehir Zemheri Olur Hayatın!

Yazar Hakkında

 • İsim: Mehmet
 • Yaş: 23
 • Şehir/Ülke: Ankara / Türkiye
 • Meslek: Çiftçi
 • Kaybedilen Miktar: 80.000 ₺
 • Kaybedilen Zaman: 1 – 3 Yıl
 • Kumar Borcunun Kaynağı: Maaşlarım, Kredi katrları, Babamın Kredi Kartları, Birikimlerim
 • An İtibariyle Kalan Borç: 80.000 ₺

Merhaba Arkadaşlar. Ben 22 yaşında bir kardeşinizim. Benimde durumum herkesle aynı. Herkesle derken yani bir çoğunuzla aynı. Uzatmadan kısa anlatacağım tabi kısa olursa. Bu serüvende çoğumuzun kurban olduğu ve ateşin fitillendiği kısım arkadaş ortamı! Şunu da bildirmek isterim ki daha önce kendime çok yemin ettim, çok cefa çektim “bırakacağım!” diye veya “kaybettiğimi kazanır mıyım?” diye. Lakin az önce 4000 TL daha kaybettim ve çok üzgünüm. Ama buda son oldu. Artık girersem çocuğumun göz yaşı ciğerime dert olsun.

Gelelim saadete. Geçtiğimiz şubat ayında gece fabrikadan bindim servise. Bir arkadaş rulet dediğimiz o çirkin aşağılık oyunu oynuyordu. “Ne bu?” dedim. Rulet oyunu bu. Sayılara para atıyorsun, gelirse sana 36 katını veriyor!” dedi. Mantıklı da gelmedi değil. Ha benim bu arada daha önceden iddia, kumar, alkol gibi bir geçmişim olmadı. Hiç işim olmaz böyle işlerle. O sıra benimde bankaya 15 bin kadar borcum vardı. “Lan” dedim kendi kendime. “1000 TL atsam, 36 katını verse benim bankaya olan borcum biter.” Salaklığa bak! Sanki babasının orda bankası var, gel vereyim diyor.

Neyse buna dedim ki “al şu 50 TL’yi benim adıma oyna!” O da “tamam” dedi ve girdi siteye. Bizim 50 oldu 100 ama sonuç olarak sıfırlandı ve gitti. Eve geldim, kendi kendime; “Lan 50’yi boş yere verdik salak gibi. Dur şuraya bir 100 TL daha atayım, belki kurtarım şunu!” dedim ve attım. Bir baktım o da gitti. Durur muyum hiç! Ardından onu kurtarmak için 500 attım, o da gitti. 1000 TL daha attım, oda gitti. O gece 8 bin TL param gitti. Param derken benim değildi. Kredi kartındandı hepsi yani bir bakıma elin parasıyla kumar oynadım. Neyse sabah oldu ve hala kendime gelemedim. Keşke o 8 binde de kalsaydı her şey.

Akşam işe gideceğim vakit yine attım 1000 TL, gitti. Ardından 3000 TL, 5000 TL attım onlarda gitti. Dedim ki; “Lan ufak ufak atacağına at bir kere büyük, 2’ye katla çık! Uğraşma boş yere!” hemen attık mı 10.000 TL, o da gitti. Tabi bu gitmeler hiç vermeden değil aslında. Mesela 1000 TL attıysam, 1200 oluyor ve sonrası hüsran tabi! Ben sadece özet geçmek için bu şekilde yazdım. Bu 10 binden sonra borcum 50 bin oldu. Ama var ya kaynar sular dökülüyor başımdan. Ne yapayım ne edeyim diye kara kara düşünmeye başladım. Öyle böyle değil, zapt edilecek gibi değilim.

Evde birikim vardı altın olarak. Gittim kuyumcuya verdim ve borcu kapattım. İflah olur muyuz hiç! Olmayız! Olamadım ve devam ettim. 1000 TL ile başladım ve gene gitti. 3, 5, 7 bin derken ipin ucu kaçtı abi. Bu arada belki soruyorsunuzdur “hiç kazanmadın mı?” diye. Kazandım ama hipnoz olmuşum ben dayı. Kazansan ne olur! Bağımlı olmuşum bağımlı! Bile bile parayı onlara veriyorum. Neyse ben tükendim, para kalmadı. Geçtik pederin hesabına. Onun hesaplarından da oynadım durdum ve 15 bin TL’de oradan kaybettim. Bizim borç en az 80.000 TL oldu. Çoğu var azı yok.

Rulet denen şeytanın oyununa alıştırdı beni arkadaşım! Benim o arkadaşa ahirette ve dünyada hakkım helal değil. Uzak durun arkadaşlar! Kaybınızın arkasına düşmeyin. Ben düştüm bana demişlerdi. Borcum “15 bin iken devam edersen 30 binde olur, 50 binde olur, 100 binde!” diye. Ben devam ettim 80 bin oldu. Daha devam edersem 160 bin olacak. Çok ocak söndü daha da sönecek. Uzak durun arkadaşlar, ben bu saatten sonra artık uzak duracağım!

31.05.2023 bu tarihi buraya yazıyorum. Yıllar sonra gelip kendi hikayemi buradan okuyacağım. Kumarın insan psikolojisine yaptığını da özetlersek ne yediğin ekmekten ne içtiğin sudan tat alırsın. Bütün neşeni alır ve sürekli bir kaygı ile yaşarsın. Depresyonun hiç bitmez ve seni sanki sadece orada hayat varmış gibi bir kıvama getirir. Uzak durun, hayatınızı mahvetmeyin. Gençliğinize yazık olur. Ömrümden 2 yıllık kazancımı çaldılar. Sadece 3 ayda. Muhannete Muhtaç olma.

10 Yorumlar

 1. NEMİ OLDU SONUÇ =540 BİN İSTEYEN OYNASIN KENDİ BİLİR BEN BU HAYATI KAYBETTİM ARTIK TOPRAK BENİ BEKLER ALLAH’A EMANET

  • Guzel dostum, toprak neden beklesin seni? Gittiginde Allah’a ne diyeceksin? Yahu biraz cesaret, aci cekeceksin sonunda selamet var dostum. lutfen ya. tek yapman gerekn oturup calismak ve birdaha bu lanete elini surmemek. olum kolay sen geride kalanlari cezalandiriyorsun.

  • Kardeşim seninle aynı yaştayım, ben öğrenciyim ve senin durumunu gerçekten merak ediyorum. Toprak beni bekler falan yazıp ortadan kaybolmuşsun. Ne durumdasın ? Nasılsın ? Buraya geri dönüş yap lütfen.

 2. Arkadaslar kumar oynamak aslında hayatımızla oynamaktır.dusunsene cocuguna haram lokma yediriyorsun.birik.is borcumu bi kapatayım daha oynamicam dedik hepimiz bazımızın borcu cumadan pazartesiye bir yalanla alınmış borc bazımızın daha belalı yerlerden sonucta borc hic odenmedi.20000 bircun var iki gun suren var komsundan 5000 borc aldin oynadin 15000 oldu dedinki 5000 daha yapayim 20000 olsun 20000 olunca dedinki üc bes fazla daha yapayim hasligim olsun sonra hop para dustu pazartesi oldu 20000 borcu odemen lazim gittin daha baska birinden cok buyuk bi yalanla 30000 bin istedin 20000 bini odedin 10000 bini dusurdun.iste bu bizim özetimiz.allah hepimize hidayet versin

 3. Sakin oynamayin bu ileti her sey kendi dogrultularinda duzenizi alt ust eder.

 4. Arkadaşlar yardım edin tam bıraktım diyorum beynim izin vermiyor girip siteye analiz yapıyor 10 kere ayni sekilde vermiş beynim kemiriyor hala devam et diyor durduramiyorum yardım edin lütfen

 5. Ben de anlamıyorum önceleri zor geliyor stres hırs hepsi var dayanayım diyorsun bir haftaya rahatlıyorsun stresin azalıyor borçlara bir nebze daha alışıyorsun sonra o rahatlıkla bunun sanki tehlikesiz bir şey olduğunu sanıyorsun canın sıkılıyor içinden bir şey yapmak gelmiyor ne yapayım ne edeyim derken gene içerdesin bunu bağımlı olmuşsa biri ya sonsuza kadar bıracak ya ömür boyu oynayacak. Çıkış yok

 6. Bu mücadeleyi başlattığımda 2 olayın önünü kesmeyi hedeflemiştim ve belki sözlerim sürekli kendini tekrar ediyor olabilir ama ilki şu “TATLI MESAJLAR” ikincisi ise arkadaşların övünerek bahsettiği veya anlattığı kuponlar veya anlık kazançlar. Biz toplum olarak bu 2 konuyu ne kadar fazla insana anlatabilirsek ne kadar fazla kronik olmasa bile kumarla işi olana ulaştırabilirsek bizim için o kadar güzel bir gelişme olacaktır.

  Yine söylüyorum, devleti suçlamayla, kumarı oynatanları suçlamayla hiçbir şey elde edemeyiz. Gerçekçi olalım, ana avrat küfür ettiğiniz adamlara her akşam oluk oluk para aktarıyorsunuz. Sadece kendi birikimlerinizi değil, kredi gibi hayatınızı bambaşka bir boyuta sokacak hamlelerle 3 5 yıllık borçlara imza atıyorsunuz şuursuzca. Tatlı mesaj dengesini yendiğinizde, olayın şekli gerçekten değişiyor. Şu örneği çok seviyorum.
  Hayatında kaynayan bir şey görmemiş birine bu yağa elini sokabilir misin deseniz, elini çok rahat bir şekilde o yağın içine daldıracaktır. Daldırdığı anda eli yanacak ve duyduğu acı sayesinde kaynayan bir şeye elini sokmanın ona acı verdiğini öğrenecek ve bir daha bunu yapmayacaktır. Tatlı mesajların doğru olmadığını, siz tarafından üretilmediğini, tamamen bir illüzyon olduğunu bildiğinizde sizde değişebilirsiniz.

  Bakın imkânsız gibi görünüyor evet, çünkü çok borç var, iş yok belki, gelir yok bir sürü zırva! Bunların hepsini de gene sen düşünmüyorsun. Düşündürüyor sana! Bunlar seni itekleyen unsurlar, çünkü daha önce oradan para aldın. Bununla da destekliyor illüzyon ve o patikanın içine girdin mi, yani o mesajları tek tek onayladın mı kapıları kumara sonuna kadar açmış oluyorsun ve maalesef seni kralı durduramıyor. Çok uzattım ama bu kombinasyonu kitabımda çok net anlattım. Nasıl aldatıldığınızı gidip bir görün ya, gerçekten bir şansta kendinize verin.

  Çünkü bu düzen bir yerde tıkanacak. Sadece bir donun kaldığında, telefonuna bakacak kimse kalmadığında, yiyecek ekmek bulamadığında bunu seve seve değilse de s.ke s.ke herkes bırakmak zorunda kalacak. Finali bu abicim! Daha ne dememi bekliyor insanlar. Okuyup avunmakla olmaz bu iş, okuyup harekete geçmek, gerçek dünyaya adapte olmak gerekiyor. Hem de hiç vakit kaybetmeden!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir